Išrinktas geriausias namų aludarių alus

Aludarių taurėSavaitgalį vykusioje Aludarių taurėje 2014 alaus entuziastai išrinko geriausią alų. Jį išvirė namų aludaris Justas Vžesniauskas. Jau treti metai vykstančiame konkurse įvairiose kategorijose varžosi aludariai iš visos Lietuvos, pristatydami savo sukurtus receptus ir savo alų.

Nors dauguma ištroškusių piliečių vis dar skuba į artimiausią alaus barą ar parduotuvę, kai kurie yra linkę likti namuose, ir, užuot pirkę kas paruošta, savaitgalį praleidžia prie puodų tam, kad iš apynių, salyklo ir mielių išvirtų savo alų.

Kas skatina domėtis šiuo namų aludarystės pomėgiu šimtus entuziastų? Jei prieš gerą dešimtmetį nekomercine aludaryste užsiiminėjo tik vienas kitas kaimo aludaris, virdamas alų pagal iš kartos į kartą perduodamus receptus ir žinias, šiandieną vien atvirasalus.lt svetainėje užsiregistravusių narių yra virš 500. Kaip ir kiekvienas hobis, aludarystė yra tai, kuo žmogus su malonumu užsiima laisvalaikiu, leidžia realizuoti save, praplečia akiratį, ar net padeda kovoti su stresu. O gero alaus be meilės taip pat neišvirsite. „Darau pats natūraliai“ pomėgiai (kas kepa savo duoną ar raugia sūrį) sparčiai populiarėja, namų aludarystė ne išimtis. Galimybė kurti savo receptus, naudoti egzotiškus o gal paties užsiaugintus apynius, pasitenkinimas sėkmingu rezultatu ir pažįstamų vertinimai – katalizatorius, vedantis į priekį.

Ar tikrai jums pavyko išvirti gerą alų? O galbūt net geriausią? Jau treti metai vykstantis aludarių taurės konkursas aludariams mėgėjams leidžia įvertinti savo meistriškumą ir varžytis su kolegomis. „Kaip konkurso organizatoriai mes siekiame ne tik po vienu stogu surinkti geriausius namų aludarius ir išrinkti nugalėtojus kategorijose bei absoliučiai geriausius renginio alus, tačiau ir skatinti diskusijas apie alų, skirtingus jo stilius ir kultūrą. Mes norime prisidėti prie namų aludarystės mitų ir stereotipų griovimo.“ – teigia renginio koordinatorius Gediminas Volkas.

Lietuvos aludarių taurėje 2014 dalyvavo 40 namų aludarių, kurie pristatė 137 alaus rūšis. Palyginimui, 2012 metais buvo 26 aludariai ir 62 alūs; 2013 metais – 32 aludariai ir 75 alūs. Deja, aludarių moterų tarp jų neatsirado. Visas alus yra skirstomas pagal stilius, kitaip, nei pratę mūsų komercinės daryklos, težinančios šviesųjį, tamsųjį ir kvietinį alų. Šiemetiniam konkursui buvo pateiktas 52 stilių alus, kuris atitinkamoje kategorijoje (jų buvo 17) vertinamas pagal aromatą, išvaizdą, skonį, pojūtį gomuryje ir bendrą įspūdį. Tame tarpe įvertintas ir atitikimas stiliui.

Justas Vžesniauskas

Justas Vžesniauskas

Kategorijose alų vertino tiek dalyviai, tiek ir kviestiniai ekspertai. Finale teisėjavo tik kviestiniai ekspertai, tarp jų ir komercinių daryklų atstovai.

Aludarių taurės finalo prizininkai

2014 metų konkurso finalo prizininkais tapo geriausią alų išvirę Justas Vžesniauskas, Artūras Pikšrys ir Gediminas Volkas.

Aludarių taurė 2014 įvyko Tores Bravore, kurio atstovai žadėjo suteikti galimybę pirmas tris vietas užėmusiems aludariams savo alų išvirti jų darykloje. Nugalėtojams taip pat buvo įteikti prizai iš savasalus.lt bei pilsena.lt.

Daugiau: Aludarių taurė

 

Kategorijos: Degustacijos | Įrašo nuoroda.

1 komentaras

  1. Rimvydas Vž.:

    Fainuolis! Vžesniauskai gabūs, kūrybingi ir šiaip geri žmonės. Trūksta tik familinio komunikabilumo. Bet tai suvokiant ši yda pataisoma… O kur galima įsigyti Justo alaus „ant probės“?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.