Kaktusų alus ir Vyskupo pirštas

Kad neapkaltintumėte mus pristatant tik kažkokį mistinį alų, kurio Lietuvoje gausi nebent jei kas parveš lauktuvių, paieškosim ko nors egzotiško vietiniuose prekybos taškuose. Beje, sklinda gandai, kad gruodį Vilniuje turėtų atsidaryti specializuota “kitokio” alaus parduotuvė. O kol kas įvertinkim „Vynotekos“ Didžiosios Britanijos alaus kolekciją.
Elis (Ale), arba viršutinės fermentacijos alus, yra vienas iš trijų pasaulyje egzistuojančių alaus tipų (Lager, Ale ir Lambic). Elis fermentuojamas palyginti trumpą laiką aukštoje temperatūroje, todėl jo skonis saldus, turintis vaisių prieskonį. Seniau Didžiojoje Britanijoje elis turėjo nekokią reputaciją. Egzistavo nuomonė, kad jis, pilstomas šiltas ir be putų, tinka gerti tik seniems, pypkes rūkantiems vyriškiams. Taigi, du pirmieji eliai:


Twisted Thistle IPA (India pale ale)

Vynotekos pardavėjos apie šį alų gali papasakoti tik tiek, kad etiketėje besipuikuojantis violetinis spygliuotas žiedas reiškia, jog šis alus su kaktusu ir pakutena gerklę. Kad jums ant ausų tokių „kaktusų“ nekabintų, nustatę išmintingą veidą, visiems aplinkui dėstykite, kad čia pavaizduotos usnies (angliškai Thistle) žiedas yra nacionalinis Škotijos augalas, naudojamas jų heraldikoje…

5,3%, tamsaus gintaro spalvos. Švelnaus ir salstelėjusio skonio, su aromatinių apynių prieskoniu, panašiu į žolelių ar citrusinių, pereinančiu į lengvą kartumą. Geras alus rudens vakarui.

Mūsų įvertinimas 4,3

Bishops Finger (Kentish strong ale) – Vyskupo pirštas

Viduramžiais Anglijoje alus buvo pagrindinis dienos gėrimas. Dauguma valgių būdavo „nuplaunami“ maždaug galonu (apie 4,5l) alaus. Deja, mes tiek neturėjome.

Šį alų gamina britai iš „Shepherd Neame“. Gamyklos pradžia laikomi 1698 metai, o patys aludariai giriasi, kad jų alus — vienas iš gardžiausių į butelius išpilstytų gėrimų visoje Anglijoje. Alus daromas vyriausiojo aludario tik penktadienias, naudojant Kento miežių salyklą. Turi ES ginamą geografinės vietovės statusą.

5,4% tamsios vario spalvos. Intensyvesnio kartumo, karamelinis skonis be ryškesnių alkoholio pėdsakų. Nėra sunkus.

Mūsų įvertinimas 4,6 =dievas

Istorija, kodėl alus vadinasi „Vyskupo pirštas“ rasite ant galinės butelio etiketės, o pasigardžiavimui šio alaus reklamos su „apsipatenkinusiom“ merginom:

Įeik vidun ir mėgaukis Vyskupo pirštu.

Atsiėsk ir mėgaukis Vyskupo pirštu.

Aš gavau nenusakomą pasitenkinimą nuo Vyskupo piršto.

Niekas manęs nepatenkina labiau negu Vyskupo pirštas.

Aš mėgstu stiprų, tamsų ir dosnų.

Niekas taip nesužadina mano fantazijų kaip Vyskupo pirštas.

 

Kategorijos: Degustacijos | Įrašo nuoroda.

3 komentarai

  1. Atgalinis pranešimas: Prisijaukintas angliškas elis « Tikras Alus

  2. geras:

    patiko.ypač apie kaktusus ir reklamą 🙂

  3. Smagus postas, džiugu skaityt. Tik ta dalis apie kaktusus savotiškai priminė tikrasalus.lt postą apie tą patį alų;)

    O šiaip išties, nuostabu galėti įsigyti šio puikaus alaus parduotuvėje pašonėje – tiesa, tik didesniuose Lietuvos miestuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.