Kupiškio alaus „Keptinis“

Kupiškio aludariai išvirė mums „tikrą lietuvišką alų“. Bent taip jie patys teigia. Nežinia, kuo tas alus lietuviškas, nes miežiai ir apyniai, ko gero, įvežtiniai. Na, gal kad pagamintas Lietuvoje (tuomet Utenos Calsbergas ir Tuborgas taip pat lietuviškas alus), o gal kad technologija lietuviška (tokia unikali ir niekur pasaulyje nenaudojama?). Na, palikime tuos nesusipratimus patiems „lietuviško alaus“ aludariams ir čiupkime ragauti naują alų.

Keptinio alaus istorija iš tiesų sena (sako, jį ragavęs net tas vargšas Brunonas prieš tūkstantmetį, kol dar nebuvo uždubasintas piktų kaimiečių už tai, kad visą alų išgėrė). Keptiniam alui salyklas buvo užmaišomas kaip tešla ir kepalais pašaunamas į duonkepę krosnį. Gerai pakepus toliau dorojamas kaip parastas salyklas. Alus būna tamsus, karamelinio skonio. Tokia štai technologija.

Keptinis alus

Kupiškėnai aludariai sako, kad jų Keptinis dvelkia subtiliu ant laužo kepto miežių salyklo kvapu. Gal ir taip, tik jau niekaip nepatikėjom, kad tas salyklas buvo tikrai keptas ant laužo. Greičiau – paskrudintas kokioje mikrobangėje. Maždaug toks ir kvapo dvelksmas 😉

Gal kai kam pasirodys, kad labai jau nekaip įvertinome naują alutį. Iš tiesų nėra jis toks blogas, gana lengvai ir skaniai geriasi, tačiau ieškoti kokių nors kvapų ir skonių niuansų neverta. Tai tiesiog neblogas deginto skonio tamsus alus.

Nefiltruotas
Sudėtis: vanduo, keptas miežių salyklas, apyniai, mielės
Alk 5,7%

 

Kategorijos: Degustacijos | Įrašo nuoroda.

2 komentarai

  1. Domas:

    Na dėl salyklo, tai lietuviai jį gamina. Lietuvoje yra trys salyklo gamintojai : Viking Malt, Maltosa ir Kupiškio salyklas. Manau, kad Lietuvoje yra ir mažųjų aludarių, kurie patys pasidaro savo salyklo. Dėl apynių Lietuvoje sudėtingiau, tačiau irgi yra nedidelių, nepramoninių apynynų.

  2. Justina:

    Labai idomu kur galima isigyti salyklo ar apiniu. Kazkur Kupiskyje juo prekiaujama ar ne? Kad Biržuose yra tokia parduotuve tai tiksliai zinau, bet ar yra Kupiškyje?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.