Gyvi mirusieji ir mirę gyvieji

Geros naujienos švenčiantiems Helovyną ir siaubo filmų mėgėjams. Jau galite įsivaizduoti, kaip požemiai aidi nuo duslių garsų, kaip iš jų lenda kraupūs zombiai, kaip paslaptingas rūkas pasiglemžia visą kaimelį ar kaip motoriniu pjūklu švaistosi nenužudomas maniakas…

Šią klaikią nuotaiką kaip susitarę mums dovanoja alaus gamintojai: Kauno alus, Ragutis ir Kalnapilis. Gyvo alaus idėja, matomai, „ant bangos“ ir marketingistai visom priemonėm stengiasi mus įtikinti, kad koks koks, bet jau šitas alus tai pats tikriausias, natūraliausias, autentiškiausias ir gyviausias. Net išgėrus šį alų, jūsų organizme jis gyvens dar 28 dienas!

Taigi, ragaujame, ką turime. Kauno alus pasistengė pagaminti net dvi „gyvas“ rūšis: Gyvas šviesusis ir Gyvas tamsusis.

Gyvas šviesus

Gyvas šviesus

Kauno alaus Gyvas šviesusis. Etiketėje esantys paaiškinimai, iš ko pagaminta ir kaip pagaminta, atspausdinti geltona spalva ant geltono fono, dėl ko tampa visiškai neperskaitomi. Tikriausiai todėl, kad jis – gyvas! Bet pasidžiaugti, jog alus verdamas iš lietuviško salyklo (pagaliau susiprotėjo nurodyti!) nepavyksta. O gaila. Tautiškai nusiteikę lietuviai taip ir pultų pirkti šį alų.

Kaip ir pridera gyvam sutvėrimui, Gyvas šviesusis, vos atkimštas, strimagalviais puolė kažkur bėgti. Vos spėjome pagauti ir grąžinti į taurę, kur jis gana greitai nurimo. Alaus kvapas kaip ir skonis yra vos juntamas, poskonyje atiskleidžia lengvas kartumas. Nėra Kauno alui įprasto mazgočių skonio (sunku pasakyti, ar čia privalumas), dėl ko alus labai lengvai geriasi. O įvertinant kainą (1,49 Lt be butelio), skonio/vertės santykis tikrai neblogas.

Gyvas tamsus

Gyvas tamsus

Kauno alaus Gyvas tamsusis. Galų gale perskaitėme etiketę! Šis alus natūraliai rauginamas atviruoju būdu ir brandinamas senuosiuose rūsiuose. Pagamintas iš vandens (lietuviško), salyklo (lietuviško), apynių ir mielių. Taip pat lengvas, taip pat praradęs Kauno alaus firminį skonį. Netirštas. Truputis kartumo, truputis deginto skonio ir dar kažko truputis. Neblogas.

Nepasterizuotas.
Sudėtis: vanduo, lietuviškas salyklas, apyniai, mielės.
Alk. 5%

Tauras gyvas

Tauras gyvas

Tauras Gyvas. Didieji taip pat stengiasi įšokti į gyvo alaus traukinį. Štai ir Kalnapilio „gyvas šedevras“, pagamintas pagal senovinę receptūrą (suprask, iš salyklo o ne iš miltelių) 150 metų jubiliejaus nesulaukusioje nebeegzistuojančioje Tauro darykloje (kaip makabriška – gyvas alus iš kapo). O autentiškumą galima netgi pačiupinėti – reklaminė etiketė pririšta autentiška, kantriai sumazgyta kanapine virvele. (Kolega ginčijasi, kad ne kanapė ten. Na, negi pasvajot negalima.) Linksma, kai daryklos technologai pokštauja baltais dažais spausdindami galiojimo datą ant šviesaus fono.

Tauro gyvas gėrimas dar kartą patvirtina, kad Tauras pelnytai yra vyrų alus. Jautresnį ir nepatyrusį gėriką šis dratas gali išversti iš koto ir tik treniruoti inkstai ir kepenys gali prafiltruot tokį šedevrą. Gal patiks mėgstantiems valgyti mieles.

Kaina nenormali – 2,99 Lt (be butelio).

Nepasterizuotas, nefiltruotas.
Sudėtis: vanduo, miežių salyklas, miežiai, mielės, apyniai.
Alk 5,9%

Fortas gyvas

Fortas gyvas

Fortas Gyvas. Etiketėje nurodytos alaus laikymo sąlygos yra +2 – +10, galbūt dėl to šią Ragučio naujieną pirkti rasite ne ant kiekvieno kampo. Prekybos vietų sąrašas skelbiamas dedikuotoje interneto svetainėje http://www.fortasgyvas.lt/ . Nesuprantamais marketingistų triukais pavadintume tai, jog apie šią svetainę ar naująjį alų pačiame Ragučio puslapyje visiškai neminima.

Pilstomas Forto Gyvas tik į 1 litro bliaubes su kažkokiu deguonies barjeru, kainuoja nepigiai – 4,49 Lt už litrą, galioja 28 dienas. Matosi mielių nuosėdos (kurias reikėtų supurtyti prieš išpilstant).

Skonis… Kiek nesubalansuotas kartumo ir rūgštumo mišinys be gilesnių užuominų. Sunkokas, tiesa, ne toks baisus kaip Tauro Gyvas. Gerti galima.

Nepasterizuotas, nefiltruotas.
Sudėtis: vanduo, miežių salyklas, apyniai, mielės.
Alk. 5,6%

 

Kategorijos: Degustacijos | Įrašo nuoroda.

5 komentarai

 1. Matosi mielių nuosėdos (kurias reikėtų supurtyti prieš išpilstant)

  Va prie šito sakinuko norėčiau stabtelti ir paklausti ar tikrai reikia suplakti? Juk alus nefiltruotas, tai tos nuosėdos todėl ir susidaro. Pvz. naminio alaus gamintojai palieka tas nuosėdas butelio dugne ir jos, tos nuosėdos, viena iš priežasčių, kodėl naminio alaus gamintojai nepilsto savo alaus i taip vadinamus kegus, nes pilant keliamos nuosėdos nuo dugno. Jei klystu, pataisykit…

 2. rad:

  Na, apie supurtymą čia buvo citata nuo etiketės. Tauro ir Forto alaus gamintojai rekomenduoja tas mieles pakelt nuo dugno prieš išpilstant. Gal, kad matytųsi jog tikrai „gyvas“ 🙂

 3. Na kai pateko etiketė pas mane į rankas, supratau kodėl taip parašėte. Šiaip gal ir netinkamas palyginimas, bet kavą gerdami juk nuosėdų nesukeliame…

 4. O kas per etiketė pačiame viršuje (su zombių laikančių bokalą)?

 5. rad:

  Šiek tiek perdaryta Posthumous Pale Ale: http://www.flickr.com/photos/mr_rocks/2585407912/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.