Linksmasis pirmadienis: Jalta

Ruduo, šalta, niūru ir aplamai pirmadienis? Draugai nekviečia į svečius ir patys neaplanko? Nieko tokio! Tam yra Jalta. (Skamba kaip iš pigios vidurius liuosuojančių vaistų reklamos, huh:))

Iš tiesų, neišvaizdi medinė Žvėryno troba, besislepianti apaugusiame medžiais kieme, nepanaši į gražią ir svetingą vietelę. Tačiau tai tik pirmasis įspūdis. Kaip ir žmonių išorė, ji ne visada pasako apie vidų. Tad ilgai nestovėję kiemelyje su keletu sušlapusių fotelių, keliais suklypusiais staliukais ir fanerinėmis kėdutėmis, darome duris į vidų.

Ir patenkame į.. svečius. Čia viskas kitaip – ne taip, kaip bet kur kitur. Juk čia Jalta*.
* Jalta – kurortinis miestas Kryme, labai populiarus tarybiniais laikais. Auga kiparisai. Apsistojama „privačiame sektoriuje“.

Šeimininkai pasiūlo jaustis kaip namuose, todėl bandome įsitaisyti ant antikvarinės išvaizdos sofkutės, kurią užėmęs Jaltos prižiūrėtojas katinas. Keistai jaukus interjeras, rami muzika iš vinilinės plokštelės, įdomiai dekoruotos sienos, neryškus apšvietimas ir seno Žvėryno namo dvasia sukuria savotišką nuotaiką – tiesiog užeikite, ir patirkite ją patys.

Meniu atkeliauja tos pačios grojančios vinilinės plokštelės dėkle. Iš patiekalų visuomet rasite tik keistų prancūziškų lietinių blynelių su įmuštu pusiau žaliu kiaušiniu ant viršaus. Kiti patiekalai gaminami pagal šeimininkų nuotaiką, sezoną ar turimus produktus – jie perkami tiesiai iš ūkininkų. Nepigu.

Jei svečiuose Jaltoje norite atsigerti alaus, turbūt jo reikia atsinešti patiems. Net už nepadoriai didelę kainą (7 Lt bokalas) alaus čia neduos, bet jei tiks yuppi (Utenos dark ir Tuborg), tai gausite. Meniu įrašytų tikrai neblogo alaus rūšių paprasčiausiai nėra, gal išgėrė kiti svečiai, o gal tiesiog ne sezonas. Atsigėrę alaus ir eidami į tualetą aukštai kilnokite kojas: jūsų laukia nemažas slenkstis netikėtoje vietoje 🙂

Čia neskubama, čia padavėjai yra kaip svetingi šeimininkai, jus aptarnauja maloniai ir be perdėto oficialumo. Čia užsibuvę svečiai neišvaromi. Čia, vieną kartą apsilankius, sugrįžtama.

Restoranas “Jalta”
Vykinto g. 17A, Vilnius
Darbo valandos: nuo 11 iki 23 val.
Penktadieniais ir šeštadieniais iki 2 val.
Sekmadienis – išeiginė

Aplinka: 9
Alaus pasirinkimas: 3
Maistas: 7
Aptarnavimas: 8

 

Kategorijos: Degustacijos | Įrašo nuoroda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.