Gerti per akis? Smagu, bet ar sveika?

„Užpylė akis“ – taip vaizdingai sakoma apie žmogų, suvartojusį padorią dozę alkoholio. Šiandien toks posakis įgauna tiesioginę prasmę.

Naują alkoholio vartojimo būdą sugalvojo neramūs britų studentai. Jie daugiau nebenori gerti tradiciškai, per burną, ir teikia pirmenybę alkoholį susipilti tiesiai per akis. „Akies injekcijos“ tampa pavojinga tendencija ne tik Didžiojoje Britanijoje, bet ir JAV. Pavyzdžiui naktiniuose Las Vegas klubuose šis triukas ypatingai populiarus. Už padorius arbatpinigius padavėjos sulašina klientams nedideles dozes.

Pasak tų, kas jau įvaldė šią negudrią procedūrą, girtumo jausmas atsiranda beveik akimirksniu, trunka ilgiau ir yra geriau išreikštas. Degtinė lengvai patenka per akies gleivinę tiesiai į galinės akies sienelės kraujagysles, o iš ten – tiesiai į kraują.

Tačiau ši abejotina pramoga turi ir neigiamą pusę – ji daro žalą sveikatai. 22 metų Melissa Fontaine pasakoja, jog būdama studente ji dažnai linksminosi degtine per akis, ir dabar jos kairioji akis nuolat ašaroja o gydytojai sako, kad su amžiumi regėjimas gali smarkiai pablogėti. „Aš nuolat sielvartauju, kad užsiiminėjau tuo, – sako Melisa, – Mane gąsdina tai, jog ateityje bus dar blogiau. Norėčiau atsukti laiką atgal ir ką nors keisti. Bet aš negaliu…“

Profesorius Robin Touquet, greitosios medicinos pagalbos Šv. Marijos ligoninės Pedingtone konsultantas teigia: „Turėdama 40 proc. gryno etanolio, degtinė akyje gali sukelti uždegimus ir trombozes – krešulius kraujagyslėse – tokius, kad labai nedidelis alkoholio kiekis bus absorbuojamas. Skirtingai nuo skrandžio, akis neturi virškinamojo trakto, kuris apsaugotų ją. Akių injekcijos, atliekamos ilgą laiką, gali rimtai pakenkti ragenai ir odenai, akies gebėjimui matyti.“

Melisai kelia nerimą, kai jos draugai taip pat gali nukentėti dėl netradicinio alkoholio vartojimo padarinių. „Aš sakiau jiems kreiptis medicininės pagalbos, bet jie bijo“,- sako ji. Melisa apie savo nelaimę kalba atvirai, nes dabar ji nori įspėti kitus studentus apie pavojus pasiduodant universiteto gėrimo kultūros spaudimui.

Pagal Daily Mail

 

Kategorijos: Įvairenybės | Įrašo nuoroda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.