Linksmasis pirmadienis: Mamutas

Kol ruošėmės nukeliauti su linksmu pirmadieniu i Mamutą, spėjo atšalti ir net atšilti. Bet vieną gražią dieną kaip tarėm, taip ir nuvarėm. Mamutas – legendinis alaus baras Vilniuje, priešais Vingio kino teatrą. Legendinis tuo, jog jis jau daugelį metų lieka vienas pigiausių alaus taškų su savo specifine aura, nuolatiniais lankytojais ir .. neblogu alumi.

Kaip ir tikėjomės, išvydome publiką, šeriančią mamutą ir gyvenančią jame. Blaiviam užėjus, gali pasirodyti ne pati jaukiausia vieta išgerti alaus, bet po kelių bokalų jautiesi beveik savas. Čia susirenka nuo žmonų pailsėti pabėgę pusamžiai vyriškiai, alus+degtinė kokteiliuko mėgėjai, studentai – šiaip dažniausiai nepiktybinė specifinė fauna.

Užrašas prie įėjimo „alaus baras“, galima sakyti, nenuvylė. Bent jau alaus kaina tikrai normali, o jupi alaus skonio gėrimo kaina užkelta tikriausiai tam, kad nubaidytų pasikėlusį kontingentą, kuriems ne lygis, jei Tuborgo rankoje nelaikys. Pasirinkimas nors ir nėra milžiniškas, bet neblogas: Vilniaus, Kunigaikščių, Tauro, Varniukų po 3,50 Lt. Na, ir Ekstra su Baltija litu brangiau.

Čia beveik visada galite rasti firminę mamuto koją ir populiarius čenachus. Sako, neblogi žirniai. Mes gi pabandėme paragauti karbonadą lietuviškai. Kaip jis atrodė, galite matyti nuotraukoje. Be jokių išsikalinėjimų tiesiog karbonadas traškia plutele, tiesiog apkeptos bulvytės ir tiesiog marinuotas agurkėlis. Ne stebuklas, bet produktai nesugadinti.

Baro interjeras atitinka čionykštę publiką, o užrašas prie baro, jog nesame filmuojami todėl galim gaut į nosį, nuteikia smagiam vakarui. Užėję į tualetą nenustebkite, jei koks Mamuto gyventojas su jumis kalbėsis kol atlikinėsite savo reikalą ir dar pasiliks laukti kitų pašnekovų. Tiesa, tualetai čia tikrai nepretenduoja į švarius ir tvarkingus, todėl užsibūti ilgesniam pokalbiui apie būties esybę nekyla noras. Jei mėgstate šaškes, galite persimesti partiją su vietiniais.

Aptarnavimo, galima sakyti, nėra. Atsiskaitoma prie baro (iškart), išgertą bokalą dera nusinešti jei norite, jog įpiltų dar vieną dozę. Tiesa, kartais juos surenka ir nuo stalų – gal bokalų trūkumas, o gal čia aptarnavimas, nežinia. Jei pasiseks, alų įpils į gražų, beveik autentišką tarybinį bokalą.

Smagu, jog yra alaus barų, turinčių savo veidą, o ne konvejeriu prigamintų katpėdėlių, čiliakų ar panašių maisto fabrikų.

Alaus baras „Mamutas“
Savanorių pr. 16
Vilnius

Aplinka: 5
Alaus pasirinkimas: 6
Maistas: 6
Aptarnavimas:  2

 

Kategorijos: Degustacijos | Įrašo nuoroda.

4 komentarai

 1. Bamber:

  I recently noticed this was closed, after going there for many years. Does anyone know if it is to reopen as a bar?

 2. rad:

  Deja, Mamutas užsidarė, UAB Ainidas darbuotojai atleisti…
  Unfortunatelly, Mamutas is closed, JSC Ainidas employes has been laid off. Seems beer was too cheap…

 3. Mamuto bendromene:

  Labai gražus foto – reportažas! Tikėkime, kad bent virtualiai susikaups nemaža „Mamuto“ istorija.

  Gaila, kad užsidarė…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.