Linksmasis pirmadienis: Rene

Žygiuojam toliau po Vilniaus barus ir kavines. Ar kas nors pažįstate tokį René François Ghislain Magritte? Na, belgų siurrealistą. Kuris paišė džentelmenus su katiliukais ant galvų ar skraidančias pilis Pirėnuose. Neteko susipažinti? Tai ir neteks, nes ponas Rene mirė 1967 metais. Tačiau galite aplankyti jo vardu pavadintą restoraną (ar tai barą, kaip jie patys skelbiasi) Vilniuje.

Kaip jau supratote, šį kartą lankomės restorane Rene – pažvelgę į iškabą negalime nepastebėti užrašo „Alaus virtuvė“. Na, apie alų kiek vėliau.

Interjeras gana paprastas, bet su visokiais siurprizais. Įžengus pro duris pasitinka sodo karutis su žurnalais, stalai su baltai nudažytomis mokyklinėmis kėdėmis užtiesti vyniojamu popieriumi, ant kurio galite piešti savo siur- ar tiesiog realistinius piešinius (tam padėta netgi pieštukinė su pieštukais), juodai-baltai aprengtos padavėjos nešioja Renė Margarito pamėgtus juodus katiliukus, sąskaita atnešama skardinėje nuo šprotų o rezervuotą stalelį žymi senas žadintuvas.

Vartome meniu. Nuotaikingi komentarai suteikia informacijos apie patiekalus ar jų vartojimo būdą, tačiau nepavyksta suprasti, kame čia ta alaus virtuvė. Tiesa, čia yra belgiško alaus buteliais „Kwak“ (9 Lt), kuris pilstomas į originalias kvaksinčias taures, puikaus „Karmeliet“ (9 Lt) ir prabangaus „Deus“ (60 Lt už butelį). Dėl nacionalistinių įsitikinimų ar šiaip nemėgstantiems paminėtų alaus rūšių siūlomi alūs-svečiai: Grimbergen, Guinness, Hoegaarden.

Peržvelgę visą asortimentą, pasirenkame belgiškas midijas, „Moules frites“ – midijas su keptomis bulvėmis. Kadangi valgiaraštyje buvo pabrėžta, jog dalintis negražu ar tai nemandagu, imame po visą porciją skirtingose „sriubose“ (su pomidorais, žolelėmis ir česnakais, su žolelėmis ir salierais, su garstyčių ir grietinėlės padažu). Porcija kainuoja 32 Lt. Keptos bulvytės čia ruošiamos kaip ir priklauso pagal belgų receptą: iš pradžių apkepamos, po to atvėsinamos ir dar kartą apkepamos.

Kol laukiame midijų, paišome tiesiai ant stalo (labai smagu), geriame kwaką ir kwaksime. Tokio aptarnavimo, koks yra čia, reikėtų pasimokyti daugeliui padavėjų ar užeigų savininkų. Beje, pirmą kartą atėjusių laukia siurprizas – užsukite patys, pamatysite.

Netrukus atkeliauja trys didžiuliai katilai su midijomis, bokalu keptų bulvyčių ir majonezo (gaminamo pačiame restorane) padažu. Labai skanu, bet kiekis milžiniškas, sunku įveikti iki galo.

Šį kartą nemeluosime ir nesakysime jog Rene lankėmės pirmadienį. Deja, pirmadienį midijų čia negausite. Jos šviežios du kartus per savaitę vežamos iš Rygos, o iki pirmadienio tiesiog neišgyvena.

Iš tiesų, smagu kai kiekviena užeiga turi savo veidą, o Rene veidas išreikštas puikiai.

Baras „RENE“
Antokolskio g. 13, Vilnius
http://www.kwak.lt/

Mūsų įvertinimas:
Aplinka: 7
Alaus pasirinkimas: 5
Maistas: 8
Aptarnavimas: 9

 

Kategorijos: Degustacijos | Įrašo nuoroda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.