Rusiškas gamyklinis

Tikriausiai nelemta parduotuvių lentynose pamatyti mažųjų daryklų alaus. Ką jau kalbėti apie importinį, jei ir vietinio reikia su žiburiu ieškoti. Todėl ir importuojamas alus tikrai neatstovauja geriausias alaus rūšis, o tik stambiausius gamintojus.
Rusija. Plati šalis ir gausybė alaus kombinatų. Tačiau juos valdančios rinkos milžinės yra tik kelios ir praktiškai visos – užsienio kapitalo. Karaliauja pagrindiniai „brendai“ – Klinskoje, Bočkariov, Staryj melnik, Sibirskaja korona. Jų kokybė pritempta prie pasaulinio vidurkio o skonis visiškai beveidis. Kita vertus, suvienodėjimas – pasaulinis procesas. Globalizacija. Amerikoniškas Bud – toks pats nesuprantamas ir nuobodus skystis, kaip ir Baltika. Taip, yra ir Rusijoje išskirtinių rūšių, bet jos visos nuskandintos „alaus gėrimo“. Importinių rūšių pasiūlos taip pat beveik nėra, išskyrus vietinės gamybos licenzinius.

Taigi, virš 80% Rusijos alaus rinkos valdo tarptautinės kompanijos: Carlsberg – BBH (Балтика, Ярпиво, Арсенальное, Невское, Сибирская легенда ir visokie Tuborg); Sun-Interbrew (Толстяк, Клинское, Сибирская корона ir licenziniai Stella Artois), Heiniken (Бочкарев, licenziniai Lowenbrau), azerbaidžaniečių-turkų Efes (Efes Pilsen, Старый мельник, Сокол), Pietų Afrikos kapitalo SABMiller (Золотая бочка, Три богатыря, licenziniai Miller, Holsten, Staropramen)

Ir tik vienintelė tikrai rusiška „Очаково“, formaliai priklausanti „darbo kolektyvui“, realiai – įmonės prezidentui, patenka į stambiausių gamintojų sąrašą. Visai neseniai šios įmonės vadovas pareiškė, jog išstoja iš Rusijos aludarių sąjungos, kadangi ją sudaro tik užsienio kompanijos. Jis taip pat pabrėžė, kad daugelis šių daryklų naudoja alaus tankinimo technologiją (kai specialia technologija subrandintas tankus alus atskiedžiamas), prideda daug (virš 20%) nesalyklinių medžiagų, kas leidžia gaminti tik alaus gėrimą, bet ne alų.

Likusios rusiškos alaus daryklos platina savo produkciją tik savam mieste ar rajone.

Dėl metų pradžioje beveik tris kartus padidintų akcizų alui, planuojama jog rinka Rusijoje susitrauks maždaug 20%.

BBH

Baltika

Tai vienas didžiausių Europoje alaus gamintojų, verdantis daugiau kaip 30 alaus rūšių. Įmonei priklauso taip pat ir trys salyklo gamyklos. Beveik 70% eksportuojamo rusiško alaus yra „Baltika“.

Didžiausia tuo metu Leningrado alaus gamybos įmonė buvo baigta statyti besibaigiant tarybinei santvarkai, 1990 metais, ir jau po poros metų buvo privatizuota. Didelė akcijų paketo dalis atiteko užsienio investuotojui – BBH. Tuo pat metu buvo sukurtas prekinis ženklas „Baltika“. Naujas, klasikine technologija gaminamas alus, turėjo tapti produktu, kokybe nenusileidžiančiu europietiškiems pavyzdžiams. Gal toks jis ir buvo pirmaisiais gamybos metais, vėliau tapo pigiu masiniu produktu. Liaudyje šis alus kartais pavadinamas „Jebaltika“ – dėl stilizuotos E raidės logotipe.

Baltikos alus turėtų džiuginti visų buhalterių širdis – beveik visos alaus rūšys sunumeruotos. Iki rūšių rebrandingo liaudyje pirmas, antras ir trečias pagal etiketės spalvą buvo vadinami atitinkamai žaliu, raudonu ir mėlynu alumi. 4-9 numerių mėgėjai į spalvą dėmesio nekreipė. Buvo (ar yra) šie numeriukai:

Nr.0 – Bealkoholinis. Sako, iš jo gaminamos visos kitos rūšys pridedant spirito ir kitų medžiagų.
Nr.1 – Lengvas. Gaminamas pogrindyje arba nebegaminamas.
Nr.2 – Šviesusis. Kurį laiką šiuo numeriu žymėjo alaus kokteilį.
Nr.3 – Klasikinis. Paplitęs masiškai.
Nr.4 – Originalusis. Tamsus. Lietuvoje nerastas.
Nr.5 – Auksinis. Brangus, daugiau nieko ypatingo. Kurį laiką šiuo numeriu buvo žymimas Parnaso alus.
Nr.6 – Porteris. Pridegusios karamelės skonio.
Nr.7 – Eksportinis. Įmonės pasididžiavimas.
Nr.8 – Kvietinis. Nefiltruotas (gal dėl sugedusių filtrų).
Nr.9 – Stiprusis. Chronių džiaugsmas dėl optimaliausio efektas/kaina santykio.
Nr.10, 20 – Jubiliejinis. Netikėtai atsiradę taip pat netikėtai ir dingo. Skirti dešimtmečiui ir dvidešimtmečiui atitinkamai.
Nr.12 – Naujametinis. Kartais pasirodo Peterburge per Naujuosius.

http://baltika.ru/

Baltika Nr.5 Golden lager (Zolotoe)
Alk. 5,3 %
Sudėtis: Vanduo, šviesus miežių ir karamelinis salyklas?, maltozės sirupas, apyniai. Pasterizuotas.
Importuotojas: Vienas pasaulis

Baltika Nr.6 Porter
Alk. 7,0%
Košerinis, sudėtis nenurodyta.
Importuotojas: Vienas pasaulis

Baltika Nr.7 Export lager (Eksportnoe)
Alk. 5,4%
Pradinis tankis 12,5%
Sudėtis: Vanduo, šviesus miežių salyklas, apynių produktai. Pasterizuotas.
Importuotojas: Vienas pasaulis

Baltika Nr.8 Wheat beer (Pshenichnoe)
Alk. 5,0%
Sudėtis: Vaduo, kviečių salyklas, šviesus miežių salyklas, apynių produktai. Pasterizuotas. Nefiltruotas.
Importuotojas: Vienas pasaulis

Baltika Lite
Alk. 4,0%
Sudėtis: Vanduo, šviesusis miežių salyklas, krakmolo sirupas, kukurūzų sirupas, šviežiai daigintas miežių salyklas, apynių produktai. Pasterizuotas
Importuotojas: Vienas pasaulis

Baltika Cooler (Kuler)
Alk. 4,7%
Pradinis tankis 11%
Sudėtis: Vanduo, miežių salyklas, maltozė, kukurūzų kruopos, apyniai
Importuotojas: Vienas pasaulis

Jarpivo istorija prasidėjo nuo pavolgio mieste Jaroslavlyje buvusio alaus ir bealkoholinių gėrimų kombinato. 1996 metais įmonę įsigijus BBH tarybiniai ir čekiški pasenę įrengimai buvo pakeisti naujais, apie 4 kartus išaugo ir galingumai, pradėtas gaminti „europinės kokybės“ alus. Logotipe pavaizduota meška – Jaroslavlio miesto simbolis, kažkuo daugiau šis alus neišsiskiria, nors Jarpivo gintarinis – pakankamai populiarus ir paplitęs (ir verdamas nebūtinai Jaroslavlyje).

http://www.yarpivo.ru

Yarpivo Amber (Yantarnoye)
1 l
Alk. 5,3%
Pradinis tankis 11,5%
Sudėtis: Vanduo geriamasis išvalytas, šviesusis miežių salyklas, ryžių kruopos, maltozės sirupas, apynių produktai. Pasterizuotas.
Kaina: 5,49 Lt

Sun-Interbrew

Klinkskoje

1975 metais vieta alaus daryklai Maskvos srityje buvo parinkta ten, kur geologai rado didelį artezinio vandens telkinį, tinkamą geram alui. Tai buvo Klino miestas.

Klinskoje – vienas iš pirmųjų originalių alaus pavadinimų šiuolaikinėje Rusijoje. Tarybiniais laikais visos daryklos virė „Žigulini“, „Rygos“ ar „Stalo“ pagal sąjunginius receptus. 80-ųjų pradžioje Klino miesto aludariai išvyko į brolišką Čekoslovakiją, kur buvo nustebinti alaus rūšių įvairove. Netrukus rusų aludariai sukūrė savo receptą ir pavadino alų „Klinskoje“. 1981 metais šis alus pasirodė Maskvos ir srities parduotuvių lentynose.

1999 kombinatas atiteko indų-belgų holdingui SUN InBev (SUN Interbrew). Sėkminga reklaminė kampanija ir gerai suderinta distribucija greitai išpopuliarino šį alų, dabar jis verdamas ne tik gimtojoje gamykloje.

Pasak gamintojo, Klinskoje alus išsiskiria ypatinga technologija – į jį dedama ryžių, kurie sumažina natūralų kartumą o naujausios technologijos leidžia pasiekti aukštą gaminio kokybę. Apie skonį vienu žodžiu – jupis.

Klinskoe Svetloe
Alk. 4,5 %
Pradinis tankis 11 %
Sudėtis: Vanduo, miežių salyklas, ryžių arba kukurūzų kruopos arba maltozės sirupas (nurodyta), apyniai. Pasterizuotas.
Importuotojas: UAB Inbeer
Kaina: 2,19 Lt

Sibirskaja korona

Sibirskaja korona 1996-ais metais gimė kaip Omsko miesto vietinė alaus rūšis ir per dešimtmetį tapo stipriu nacionaliniu prekės ženklu, žinomu visoje šalyje.

Tai „Premium“ segmento „šiuolaikinių technologijų“ alus, šiuo metu gaminamas keletoje rusijos gamyklų. Grakštus butelis, bet alaus grakščiu nepavadintume. Tiesiog, alus be priekaištų ir be veido. Tinka ir prie šašlyko ir pire vytintos žuvies.

Dar gaminamos kiek netradicinės Sibirskaja korona rūšys: Beloje – kvietinis, šiek tiek nenatūralaus skonio, kuris labai priklauso nuo to, kuri gamykla gamino ar kiek laikėsi technologijos. Laimj – papuvusio laimo skonio. Tiesa, ar laimas ten papuvęs, ar limonas nelabai ir atskirsite.

http://www.sibkor.ru

Sibirskaya Korona Zolotistoe
Alk. 4,5 %
Pradinis tankis 11 %
Sudėtis: Vanduo, miežių salyklas, apyniai, naturalus aromatizatorius „ananasas“. Pasterizuotas.
Importuotojas: UAB Inbeer
Kaina: 2,49 Lt

Sibirskaya Korona Klassicheskoe
Alk. 5,0 %
Pradinis tankis 12 %
Sudėtis: Vanduo, miežių salyklas, apyniai. Pasterizuotas.
Importuotojas: UAB Inbeer
Kaina: 2,49 Lt

Sibirskaya Korona Beloe
Alk. 5,0 %
Sudėtis: Vanduo, miežių salyklas, kviečiai, kalendros ekstraktas, apyniai, mielių ekstraktas. Pasterizuotas, nefiltruotas.
Importuotojas: UAB Inbeer
Kaina: 2,89 Lt

Sibirskaya Korona Laim
Alk. 4,5 %
Pradinis tankis 12,5 %
Sudėtis: Vanduo, miežių salyklas, ryžių arba kukurūzų kruopos arba maltozės sirupas (nurodyta), gliukozės-fruktozės sirupas, apyniai, naturalus aromatizatorius „Citrina“, askorbo rūgštis, rūgštingumo reguliatorius (citrinos rūgštis, natrio citratas). Pasterizuotas.
Importuotojas: UAB Inbeer
Kaina: 2,4 Lt

Efes

Turkų Efes – gausiausiai mūsuose pristatytas gamintojas. Vien Staryj melnik vardu Lietuvos alaus mėgėjams siūloma apie 7 rūšys. Tetrūksta Staryj Melnik iz Bidona Teploje ir Staryj Melnik iz Samovara Krepkoje. Agresyvios reklaminės kampanijos ir orientacijos į masinį vartotoją dėka ši alaus markė tapo viena populiariausių buvusios TSRS ribose. Staryj melnik taip pat remia visas Rusijos futbolo rinktinės varžybas nuo 2002 metų.

Tačiau išskirtinis šis alus tik pavadinimu ir buteliu. Jums siūloma gerti tai, kas gavosi iš seno dulkino malūnininko bačkoje.. Brr.. Nebent kaštą vasaros dieną ir gerai atšaldžius, kai nesvarbu kas stiklinėje, svarbu, kad šaltas. Na, o buteliai tikrai įdomūs – tradicinis Staryj melnik butelis turi įdubas kaip tik rankos pirštams. Gal ir nėra smarkiai naudinga, bet įdomu, o Staryj melnik iz bochonka – keistos apvalutės formos butelis, pabrėžiantis, kad jau šitas alus tai tikrai tokio pat skonio, kaip ir pilstomas.

Tam „pilstomo alaus“ skoniui išgauti, pasak gamintojų, buvo pasitelktos unikaliausios technologijos ir supernaujausi moksliniai įslaptintų institutų pasiekimai. Seriją sudaro trys rūšys, skirtos „alaus gurmanams“, kurie lankosi „alaus restoranuose“ o ne geria gatvėje (tiesa, Rusijoje gatvėje gerti alų jau taip pat uždrausta). Bet geriau palikim tas pasakas marketingistų sąžinei ir patys paragaukime.

http://www.starymelnik.ru

Stary Melnik Zolotoje
Alk. 5,2%
Pradinis tankis 12,2%
Sudėtis: Vanduo, miežių salyklas, maltozės sirupas, apyniai. Pasterizuotas
Importuotojas: 3B Solutions

Stary Melnik Svetloje
Alk. 4,6%
Pradinis tankis 11%
Sudėtis: Vanduo, miežių salyklas, maltozės sirupas, apyniai. Pasterizuotas
Importuotojas: 3B Solutions
Kaina: 1,99 Lt

Stary Melnik Krepkoje
Alk. 6,5%
Pradinis tankis 15%
Sudėtis: Vanduo, miežių salyklas, maltozės sirupas, apyniai. Pasterizuotas
Importuotojas: 3B Solutions
Kaina: 2,19 Lt

Stary Melnik Bezalkogolnoe
Alk. iki 0,5%
Sudėtis: Vanduo, miežių salyklas, maltozės sirupas, apyniai. Pasterizuotas
Importuotojas: 3B Solutions

Stary Melnik Iz Bochonka Myagkoe
Alk. 4,2%
Pradinis tankis 10%
Sudėtis: Vanduo, miežių salyklas, maltozės sirupas, apynių produktai. Pasterizuotas
Importuotojas: 3B Solutions
Kaina: 2,29

Stary Melnik Iz Bochonka Osoboe
Alk. 4,6%
Pradinis tankis 11%
Sudėtis: Vanduo, miežių salyklas, maltozės sirupas, apynių produktai. Pasterizuotas
Importuotojas: 3B Solutions
Kaina: 2,29 Lt

Stary Melnik Iz Bochonka Svetloe
Alk. 5,2%
Pradinis tankis 12%
Sudėtis: Vanduo, miežių salyklas, maltozės sirupas, apyniai. Pasterizuotas
Importuotojas: 3B Solutions
Kaina: 2,29 Lt

Sunku pasakyti, ar Efes Pilsen ir Efes Fjužin reikėtų vadinti turkišku ar labiau rusišku alumi tuo labiau, kad antrasis buvo sukurtas visų pirma Rusijos rinkai. Futuristinis butelis, sunkiai suprantamas „Malt Blend“ užrašas ant butelio ir mistinis salyklas „Efes“ – tokio alaus butelis rankoje „turi pabrėžti stiprų savo vartotojo charakterį ir aktyvią jo gyvenimo poziciją „. Štai taip, o jūs manėt šiaip sau jupi!

Efes Pilsener. Pagal licenziją.
Alk. 5%
Pradinis tankis 12%
Sudėtis: Vanduo, miežių salyklas, maltozės sirupas, apyniai. Pasterizuotas
Importuotojas: 3B Solutions

Efes Fusion
Alk. 4,7 %
Pradinis tankis 11,4 %
Sudėtis: Vanduo, šviesusis miežių salyklas „Efes“, tamsusis miežių salyklas, apyniai. Pasterizuotas
Importuotojas: 3B Solutions

Sokol

Alus, skirtas patraukliausiam segmentui – jaunimui. Jumoro jausmas ir saviraiška pabrėžiami šios markės reklamoje. Verta pirkt nebent dėl etiketės… kurios dažai šviečia ultravioletinėje šviesoje.

Sokol Svetloe
Alk. 4 %
Pradinis tankis 10 %
Sudėtis: Vanduo, miežių salyklas, miežiai, maltozės sirupas, apyniai. Pasterizuotas
Importuotojas: 3B Solutions

Belyj medved

Ekonominio segmento produktas. Vartotojas: 25+ metai, samdomas darbuotojas, nedidelės pajamos, gyvenimo vertybės: šeima, draugai, darbas ir alus. Pozicionavimas – „Tikras alus „normaliems“ žmonėms“.

http://www.beliymedved.ru

Beliy Medved Svetloe
1,5 l
Alk. 4,8%
Pradinis tankis 11%
Sudėtis: Vanduo, miežių salyklas, miežiai, maltozės sirupas, apyniai. Pasterizuotas.
Importuotojas: 3B Solutions
Kaina: 5,49 Lt

SABMiller

Золотая бочка

1998 metais South African Breweries – SABMiller, įvertinusi apie 200 Rusijos alaus kombinatų, įsigijo Kalugoje esančią įmonę. Atnaujinusi įrenginius, ėmė gaminti Zolotaja bochka alų, „specialiai sukurtą Rusijos vartotojui“.

Pasak gamintojo, šioms rūšims nenaudojamas joks alaus gamybos spartinimas, todėl procesas trunka 16-18 dienų:
Pirmas etapas – apyniuotos misos gamyba: 12 valandų. Iš vandens, salyklo ir apynių verdama pradinė misa.
Rauginimas žemoje temperatūroje: 7-9 paros. Misa patenka į cilindrinius-konusinius tankus, dedamos mielės. Rūgimui einat į pabaigą, misa tampa alumi, bet dar neparuoštu vartoti.
Brendimas – harmonizacija: 8-10 parų. Formuojasi kvapų puokštė, alus baigia bręsti žemoje temperatūroje.
Prekybinės išvaizdos suteikimas: 1 para. Alus filtruojamas ir išpilstomas.

Zolotaya Bochka Svetloe
Alk. 4,0 %
Pradinis tankis 11 %
Sudėtis: Vanduo, miežių salyklas, apyniai. Pasterizuotas
Importuotojas: UAB Rivona
Kaina: 1,89 Lt

Zolotaya Bochka Platinovoe
Alk. 4,5 %
Pradinis tankis 11,3 %
Sudėtis: Vanduo, miežių salyklas, apyniai. Pasterizuotas
Importuotojas: UAB Rivona
Kaina: 2,19 Lt

Zolotaya Bochka Klassicheskoe
Alk. 5,0 %
Pradinis tankis 12 %
Sudėtis: Vanduo, miežių salyklas, krakmolo sirupas, apyniai. Pasterizuotas
Importuotojas: UAB Rivona
Kaina: 1,99 Lt

Zolotaya Bochka Vyderzhannoe
Alk. 6,5 %
Pradinis tankis 15 %
Sudėtis: Vanduo, miežių salyklas, krakmolo sirupas, apyniai. Pasterizuotas
Importuotojas: UAB Rivona
Kaina: 2,19 Lt

 

Kategorijos: Degustacijos | Įrašo nuoroda.

1 komentaras

  1. nonsense:

    Kur isigyti sibirskaja korona laim? nerealiai skanus alus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.