Staigi mirtis nuo alaus ar Mortos subinytė?

Dažnai tenka sutikti žmones, kurie net būdami užsienyje perka tą patį įprastą alų. Supermarkete jie tiesiog paima pakuotę Calsberg ar Heiniken – tikriausiai tai alus, kuris jiems patinka. Dabar įsivaizduokite skanų, sultingą kepsnį pietums. Ir tokį pat kepsnį vakarienei. O kas pusryčiams? Skanus, sultingas kepsnys. Tas pats kitą dieną. Ir kitą. Jums pasitaiko galimybė atrasti kažką naujo, bet jūs pasirenkate tą patį kepsnį. Taip ir su alumi – jei bandysite įvairias rūšis, rasite naujų ir įdomių, kurios jums patiks.

Mes ragaujame įvairias alaus rūšis, ir čia pasidalinsime savo įspūdžiais. Pradėsime nuo tikrai egzotiškos alaus rūšies – Lambic.
Belgai yra ekscentriški alaus meistrai, ir mėgsta virti egzotišką savaiminės fermentacijos alų. Lambic ir yra toks alus, kurio fermentacija vyksta laukinių mielių ir kitų mikro ar makro (musės ir vabaliukai) organizmų, netyčia įkritusių į misą, dėka. Kadangi ES gina šio produkto autentiškumą, lambic gali būti pagamintas tik Belgijoje, Pajotenlando regione. Taigi,

Mort Subite Original Gueuze

Alus savižudybei? Nors pavadinimas reiškia „Staigi mirtis“ (Mort Subite), užtikrinu, šis alus jūsų nenužudys! Tai ir ne „Mortos subinytė“ =shikna, kaip ją kažkas pavadino. Tai giuzas – jauno lambic (brandinto 1 metus) ir seno (brandinto 2-3 metus) alaus mišinys, išpilstytas į butelius, kur fermentuojasi antrą kartą šampanizacijos būdu. Kai kas teigia jog todėl kiekviename butelyje esantis guizas yra šiek tiek skirtingas.

Taigi, 37,5 cl butelis užkimštas kamštinio medžio kamščiu. Spalva – vario su balta išsilaikančia puta. Burbuliuoja kaip šampanas, bet tai natūrali angliarūkštė. Skonis rūgštokai saldus, atsiduodantis pelėsiais, tortu ir vaisiais. Visiškai nesijaučia apynių kartumo. Poskonio beveik nėra. Stiprumas 4,5 %. Kadangi saulėje pastovėjusių vaisinių pyragėlių skonio likę nedaug, už tai jam minusas.

Tačiau tai įdomus gėrimas, nedaug panašus į alų, kokiu jį įsivaizduojate. Tinkamas atsigaivinti vasarą. Kadangi skonis beveik nesiskiria nuo sidro, tinka vaišinti alaus nemėgstančias merginas.

Mūsų įvertinimas 4,3 :zynioi

Pirmajam, suradusiam, kodėl šis alus vadinasi „Mort Subite“ pažadam siurprizą!

 

Kategorijos: Degustacijos | Įrašo nuoroda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.