Šventa trejybė

Kalnapilio alaus rinkimai pasuko link finišo tiesiosios – alaus mėgėjai jau gali vertinti trečiąjį kandidatą. Kiekvienas naujas alus džiugina ir stebina. Džiugina viltis turėti skanią, patinkančią alaus rūšį, išbandyti kažką naujo, įvertinti ar tikrai lietuviai moka virti alų. Stebina keistais marketingo ėjimais, dažnai tokiais keistais, jog suprantami jie, ko gero, tik reklamos agentūrų kūrybininkams, per naktį sustrategavusiems kaip iš kliento numelžti pinigų.
Nauja akcija startavo su unikaliu tarp lietuviškų alaus rūšių ale tipo alumi, savo populiarumu nustebinusiu netgi pačius Kalnapilio aludarius. Tačiau susidaro įspūdis, jog Kalnapilio samdomi marketingistai galbūt patys nelabai suprato, ką čia reikia pristatyti, todėl pasitelkė kažkokį klouną su megafonu, šūkaujantį „Ponai ir ponios, kitas kandidatas jau greitai“… Pagrindinis alaus privalumas, pasak reklamos – saldus skonis ir rusva spalva. Nei žodžio apie išskirtinumą, nei jokio, net minimalaus bandymo, paaiškinti kas gi tas elis ir kuo jis užkandamas.

Nuo pat „rinkimų“ pradžios susidarė įspūdis, jog rengėjams patiems nelabai aiški akcijos prasmė. Iš pradžių kalbama apie dešimt kandidatų, vėliau paaiškėja, jog iš dešimties tris jau kažkas mums atrinko. Siūlomos visiškai nepalyginamos alaus rūšys ir kviečiama rinkti geriausią.

Tiesa, dar žadama supažindinti su naujų rūšių gamybos procesais, kuriuos komentuoja daryklos aludaris. Vargšas Ričardas bando raiškiai perskaityti reklamistų surašytą tekstą o video kokybė – nors į videogagą dėk, greta kitų mėgėjų filmuoti mobiliaisiais telefonais.

Tokia pati akcija su tomis pačiomis alaus rūšimis vyksta ir Latvijoje. Tiesa, ten alaus „gamintojas“ nebe Kalnapilis o Lačplėsis, tos pačios Royal Unibrew grupės narys. Kyla logiškas klausimas, gal geriame iš viso ne lietuvišką, o, kaip dabar tapo įprasta, „nežinia kur pagamintą“ alų?

Taigi, susidaryti savo nuomonę apie kiekvieną kandidatą jau galime, visi trys kandidatai jau minimaksimų lentynose.

Kalnapilio Kaštonų elis
Alk. 4,8 %
Sudėtis nenurodyta.
2,64 Lt (su depozitu)

Vienas įdomiausių kandidatų, jau vien tuo, kad tai ale tipo alus (viršutinės fermentacijos, kai mielės, skirtingai nuo lager tipo, savo darbą atlieka misos viršuje). Skrudinto skonio ir maloniai lengvas. Apynių nesijaučia. Kaštonų taip pat nesijaučia. Vertas dėmesio.

Kalnapilio Medutis
Alk. 5,0 %
Specialios technologijos alus.
Sudėtis: vanduo, miežių salyklas, miežiai, gliukozės sirupas, cukrus, natūralus medus 1%, natūralios kvapiosios medžiagos, apyniai.
2,64 Lt (su depozitu)

Būtų skanus alus jei ne tas „natūralaus“ medaus kvapas, skonis, poskonis ir šleikštumas. Lengvas. Ir tikrai ne toks bjaurus, kaip Tauro Medaus.

Kalnapilio Juodasis gintaras
Alk. 4,6 %
Sudėtis nenurodyta.
2,64 Lt (su depozitu)

Kaip skelbia etiketė: Tamsusis, lager, pilsner stiliaus alus. Oi oi, gal apsispręskit ir palikit kurį nors vieną pavadinimą. Ar nors paaiškinkit mums, durniems, kur čia tas pilzneris?
Mažiausiai alkoholio turintis iš visų kandidatų. Bet nėra lengvas. Toks palengvintas Baltijos porterio variantas. Kvapo – jokio. Puta graži. Gal čia lietuvių skonis lemia tokį pasirinkimą, bet kartumo ir vėl nėra. Tik lengvas saldumas.

Deja, galinėje etiketėje skonio, kvapo ir spalvos aprašymams dėl akcijos „купи билетов пачку, получи водокачку“ vietos neliko bet, jei pasiseks, galite laimėti 10000 eurų.

Pabaigai:
Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacija (WIPO) kartu su Valstybiniu patentų biuru ir Teisingumo ministerija balandžio 26 dieną Kalnapilio-Tauro grupei įteikė tarptautinį apdovanojimą už inovacijas 2009 metais. „Susidurdami su konkurencija ir iššūkiais versle, suprantame, kad vienintelis kelias į priekį yra inovacijos. O jas kurti galime tik kartu su mūsų alaus gerbėjais, kurie yra puikūs alaus žinovai. Todėl domimės kas jiems svarbu ir reaguojame į jų pasiūlymus „,- teigia Kalnapilio-Tauro generalinis direktorius.

 

Kategorijos: Degustacijos | Įrašo nuoroda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.