Tuo metu kai konkurentas AB-InBev koncentruoja savo dėmesį į pirkinius JAV rinkoje, antra pagal dydį pasaulyje alaus korporacija SABMiller perka gerai žinomą Anglijos daryklą Meantime. Sandorio suma neatskleidžiama, tačiau minima, jog SABMiller įsigis visas daryklos akcijas. Daryklai kol kas toliau vadovaus Nick Miller ir įkūrėjas Alastair Hook.
Praėjusiais metais Meantime padidino gamybą 58%, tuo tarpu kai bendrai Anglijos alaus rinka padidėjo tik 1%. Sandoris su SABMiller reiškia didesnes galimybes Meantime distribucijai visame pasaulyje, taip pat SABMiller korporacija galės turėti „pilotinę daryklą“, kuri būtų inovacijų ir produktų vystymo centru.
Daryklos vadovas Nick Miller tvirtina, jog craft žymė darėsi vis labiau nereikalinga, ir daryklos pardavimas nepakenks įmonės reputacijai, užsitarnautai per 16 metų darbo nepriklausomo gamintojo statusu. „Aš manau, kad sąvoka ‘craft’ išnyks. Taps norma, kad tikras alus bus verdamas nesvarbu didelėje ar mažoje darykloje. Jei liksite ištikimi tam, kuo tikite, tai yra kokybiškam premium alui… Manau, vartotojai pasveikins tai“. Kas reiškia – craft alus tampa konformistiniu.
Tačiau Richard Burhouse, Magic Rock daryklos iš Hadersfildo įkūrėjas teigia, jog būti SABMiller korporacijos sudėtyje nesuderinama su craft alaus principais. „Prarastas visas jų turėtas patikimumas, bet aš nesu tikras, ar tai jiems turės įtakos. Nes manau, jog jie eina į masinę rinką, kurioje klientai ne tokie priekabūs.“ Kampanija už tikrą alų (Camra) iš viso nelaiko Meantime craftiniu alumi vien todėl, jog jis pilstomas iš slėginių kegų.
Taigi, Meantime prisijungs prie „draugiško“ daugiau nei šimto brandų, tokių kaip Fosters, Grolsch, Peroni, Pilsner Urquell ir kt. būrio.
Pagal The Guardian