Tikriausiai teko girdėti kai kurių mūsų sveikatos sergėtojų patarimus, jog per karščius gerti alų ar kavą pavojinga, kadangi jie yra dehidratuojantys diuretikai. Perfrazuojant normalia kalba: skatina šlapimo susidarymą, tuo sumažindami skysčių ir druskų kiekį organizme. Todėl, esant labai karštiems orams, jie rekomenduoja gerti vandenį, o ne alų.
Dideliam kovotojų prieš bet kokį alkoholį pykčiui, dar 2007 atliktas tyrimas Granados universitete Ispanijoje parodė, jog dehidratuotam asmeniui po sporto atkurti skysčius geriausiai padeda alus, o ne vanduo.
Ką jūs pasirinksite po alinančių futbolo rungtynių, vejos pjovimo ar tiesiog esant karščio bangai? Izotoninius gėrmus, vandenį ar tai?
Pagrindinė vandens netinkamumo priežastis yra ta, jog vanduo nepapildo elektrolitų ar kitų cheminių medžiagų, organizmo prarandamų prakaituojant. Nesupraskit klaidingai, vanduo yra puiku, jis sudaro 95% alaus, tačiau, pavyzdžiui, Nacionalinė Jungtinės Karalystės sveikatos tarnyba perspėja, jog skysčių netekusiems asmenims nereikėtų duoti vandens kaip pagrindinio skysčio pakaitalo, kadangi jis gali dar labiau sumažinti mineralų tankį kūne ir paaštrinti problemą. Rekomenduojamas tirpalas iš kalio ir natrio druskų, taip pat gliukozės ar krakmolo.
Grįžtant prie Ispanų tyrimo, profesorius Manuel Garzon paprašė studentų grupę atlikti sunkius fizinius pratimus, kai aplinkos temperatūra siekė 40oC. Pusė tiriamųjų gaudavo alaus pintą po treniruotės, kita pusė – tokį pat kiekį paprasto vandens. Tų, kas gėrė alų, skysčių atstatymo efektas buvo „šiek tiek geresnis“.
Kardiologas Antonio Corbalan, anksčiau dirbęs su Madrido Real futbolininkais ir Ispanijos nacionaline krepšinio komanda teigia, jog alus turi „geriausią profilį“ rehidratacijai po sporto.
Žinoma, dėl alus, kuris yra diuretikas, jūs prarasite šiek tiek skysčių per šlapimą, o taip pat alus neturi elektrolitų. Bet jų nėra ir vandenyje, todėl patarimas gerti vien tik vandenį yra geriausias iš blogiausių pasirinkimų. Tik nereikėtų padauginti alkoholio.