Kaip ir daugelis amerikoniškų alaus daryklų, Rogue pradėjo savo veiklą Oregono universiteto brolijos namuose… Gražiai skambanti pradžia? Tiesa, buvo ne visai taip.. tiesiog keli Teta Chi (ΘΧ) brolijos nariai 1988 metais Oregono valstijos miestelyje Ešlende, rūsyje po 60 vietų alude, atidarė savo daryklą.
Netrukus senoji vieta pasirodė ankšta, ir vaikinai ėmė ieškotis naujų patalpų. Njuporte jie susipažino su vietinio restorano įkūrėja Mohava „Mo“ Niemi. Būtent ji pasiūlė gerą bei erdvią vietą daryklai ir barui. Tačiau buvo keletas sąlygų. Pirma, Mo fotografija, kur ji maudosi vonioje, visuomet turi kaboti bare, o tas vaizdelis, švelniai tariant, ne silpnų nervų žmonėms, juk Mo buvo jau virš 60. Antra, dalį savo pelno Rogue turi skirti vietinei žvejų bendruomenei, tuo palaikant miestelio ekonomiką. Sąlygos buvo priimtos, ir 1989 m. Rogue Ales namai buvo atidaryti. Netrukus į daryklą atėjo dirbti John Maier, dabar vienas reikšmingiausių daryklos aludarių, kurio barzdos mielėmis buvo išvirtas žymusis Beard Beer.
Visi Rogue įkūrėjai, Jack Joyce, Rob Strasser ir Bob Woodell, atėjo iš batų industrijos, o tiksliau – jie dirbo Nike kompanijoje vadovais, nieko neišmanydami apie alaus verslą. Todėl ir požiūris į alų buvo kiek kitoks. Didžiausias Rogue prioritetas buvo ir yra prekės ženklas ir jo emocinė sąsaja su vartotoju ir tik po to – pats produktas.
Nors Rogue verslą pradėjo Ešlende, pavadinimas nėra susijęs su Rogue upe. Tai buvo Jack’o pravardė, gauta kol jis dar dirbo Nike ir puikiai tiko tam, ką darykla norėjo pabrėžti: Rogue (Nirtūs šelmiai, ar kaip juos gudriau pavadinti) bus alaus revoliucionieriais ir Achilo kulnu pigiam amerikoniškam alui.
Rogue prekės ženklas komunikuojamas kaip „prabangi alaus verslo revoliucija“. Etiketės nupieštos socialistinio realizmo, išpopuliarėjusio Tarybų sąjungoje šaltojo karo metais, dvasia. Raumeningų vyrų įvairovė – duoklė tarybiniams plieno lydytojams ir kolūkiečiams. Čia taip pat įkomponuoti tarybiniai simboliai: raudonoji žvaigždė ir Rote Front ženklas: iškeltas sugniaužtas kumštis. Ir paskutinis elementas – Rogue nacija su nepriklausomybės deklaracija, kurios „piliečiai“ gauna išskirtinių pasiūlymų, pabrėžiančių prekinio ženklo vertę. Vartotojai yra nepastovūs; piliečiai yra lojalūs! Tiesa, darbo santykiuose su darbuotojais Rogue nelinkę skaitytis. Juokaujama, jog jei tavęs neatleido iš Rogue, reiškia, tu negyvenai Njuporte.
Kaip ir prabangių sportbačių atveju pas Nike, Rogue laikosi panašios taktikos – „firminis“ daiktas negali būti pigus. Ir nors „revoliucijos laivas“ šalies dalyje, pirmaujančia craft daryklų kiekiu, kol kas sėkmingai plaukia 27 metus, Rogue revoliucija nebėra išskirtinė. Todėl darykla pradėjo stipriųjų gėrimų gamybą, jie taip pat įkūrė dvi fermas: vieną salyklo gamybai Tygh Valley, kitą Independence, kur augina septynias nuosavas apynių rūšis (nedideli žinomų veislių patobulinimai), kukurūzus, moliūgus, jalapenus, agurkus, prieskoninius augalus, gervuoges, lazdynus ir kitus ingredientus savo alui ir spiritiniams gėrimams. Taip pat laiko bites.
Rogue nepamiršo savo pažado ledi Mo. Jie taip pat remia kasmetinius banglentininkų suvažiavimus, kurių dėka nedidelis žvejų miestelis tapo žinomas visoje šalyje.
Šiandieną Rouge verda virš keturiasdešimt rūšių alaus, dalis iš jų – reguliarios, dalis – sezoninės ar specialios rūšys. Rogue laimėję virš tūkstančio apdovanojimų už puikų produktą ir pakuotę. Alus vežamas į 50 valstijų (galima būtų sakyti, kad į visas JAV valstijas, bet taip gražiau) ir 49 šalis, tame tarpe Guamą, Trinidadą ir Tobagą bei Daniją. Darykla turi 11 barų ir restoranų JAV. 2014 m. Rogue užėmė 32 vietą tarp amerikietiškų craft daryklų pagal produkcijos apimtis.
Dead Guy Ale
Alk. 6,5%
Stilius: Maibock
Ankstyvais 1990-aisiais Dead Guy Ale buvo sukurtas kaip čiaupo lipdukas, skirtas vienam meksikietiškam restoranui majų Mirusiųjų dienai (kažkas panašaus į mūsų vėlines) pažymėti. Lipduko dizainas pasirodė toks populiarus, jog darykla jį panaudojo savo bock alui.
Vokiškas stiprusis lageras su nuosavomis Rogue mielėmis Pacman ir nuosavais Revolution ir Independent apyniais bei nuosavu salyklu. Lengvai ir neįkyriai saldokas, su juntamu salyklu ir ganėtinai stipru apynių aromatu. Apyniai čia nesukuria besaikio kartumo ir smagiai kontrastuoja su saldumu. Nesam salstelėjusio alaus fanai, bet jei kas šiuo alum pavaišins, mielai priimsim 🙂
Hazelnut Brown Nectar
Alk. 6,2%
Stilius: Brown Ale
Alus, dedikuotas namų aludariui kiekviename iš mūsų! 1993 metų Amerikos namų aludarių suvažiavime aludaris Chris Studach, John Maier draugas, patiunino klasikinį stilių lazdynų riešutais.
Puikus alus su subtiliu riešutų skoniu. Šiek tiek juntama karamelė ir šokoladas. Vertas pasimėgauti dar kartą.
Mocha Porter
Alk. 5,3%
Stilius: Porteris
Skiriamas šokolado mylėtojui kiekviename iš mūsų. Mocha Porter kažkada vadinosi New Porter, pagerbiant Njuportą – Rogue Ales namus.
Šiame Rougue porteryje rasite kažką neįprasto. Lyg ir viskas kaip daugelyje kitų porterių: juodi deginti salyklai, kavos/šokolado aromatas, tačiau labai savotiškas apynių kartumas ir vos juntami džiovinti vaisiai visi kartu sukuria labai maolonų derinį.