Alus padeda spręsti galvosūkius

(c) 7 Big Spoons

Pasak perfrazuotos Bendžamino Franklino citatos, alus yra įrodymas, kad Dievas mus myli ir nori kad mes būtume laimingi. Nauji tyrimai įrodo, jog jis taip pat nori, jog mes būtume protingesniais.

Amerikiečių psichologai iš Ilinojaus universiteto pavasariniame mokslinio žurnalo Consciousness and Cognition numeryje paskelbtame straipsnyje teigia, kad nuosaikus apsvaigimas nuo alkoholio gali sukelti „staigų nušvitimą“, kuris padeda išspręsti galvosūkius.

Psichologai, vadovaujami Endriu Džarošo (Andrew Jarosz), surinko 40 savanorių – jaunų vyrų, kuriems buvo pateikti galvosūkiai su asociacijomis tarp žodžių. Reikėjo rasti „bendrą vardiklį“ keliems žodžiams. Pavyzdžiui, prie „varna“ ir „smala“ – tiks būdvardis „juoda“. Kai kuriuos dalyvius prieš eksperimentą pavaišino pora bokalų alaus, o likusieji buvo laikomi blaiviai. Paaiškėjo, kad išgėrę išsprendė 40 proc. daugiau testų nei blaivūs, ir kiekvienam galvosūkiui jie sugaišo vidutiniškai 3,5 sekundžių mažiau (12 sekundžių, o ne 15,5 kaip blaiviems).

Studijos bendraautorius Dženifer Vily (Jennifer Wiley) teigia, kad mokslininkų gautas rezultatas yra pirmasis tokio pobūdžio. „Mes patikrinome kas atsitinka, jei žmogus yra šiek tiek išgėręs, o ne girtas kaip šlepetė, – sakė jis. – Moralė tame, jog pernelyg didelė koncentracija prie užduoties gali apakinti žmogų, paslėpti nuo jo naujas galimybes, o kūrybiškiems sprendimams reikia platesnio požiūrio ir didesnio dėmesio lankstumo.“

Psichologai norėjo patikrinti hipotezę, jog analitinis užduočių sprendimo būdas ne visada yra optimalus. Tam dalyvius vaišino alumi, nes alkoholis turėtų provokuoti dešiniojo pusrutulio gebėjimus. Manoma, jog būtent dešinysis smegenų pusrutulis atsakingas už spalvų ir garsų suvokimą, už pilno objektų vaizdo sukūrimą, o reiškia ir už vaizduotę.

Nors per didelis alkoholio vartojimas yra susijęs su daugeliu ligų, mokslininkai fiksuoja, jog saikingas vartojimas naudingas sveikatai, nors mechanizmas dar nėra plačiai suprantamas. 2008 metų tyrimas parodė, jog asmenys, kurie alkoholinius gėrimus vartojo saikingai, buvo sveikesni nei tie, kurie susilaikė nuo alkoholio vartojimo. „Saikingas“ yra apibūdinamas kaip vieną gėrimas per dieną moterims ir 2 gėrimai per dieną vyrams.

Pagal examiner.com

 

Kategorijos: Įvairenybės | Įrašo nuoroda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.