Olandų televizija skatina Ukrainos gražuoles keisti į alų

Nyderlanduose transliuojama skandalinga reklama, skatinanti moteris bet kokiais būdais išlaikyti savo vyrus namuose per Europos futbolo čempionatą ir neleisti į Ukrainą dėl vietos gražuolių. Savo ruožtu, Ukrainos užsienio reikalų ministerija išreiškė susirūpinimą šiuo teleproduktu.

Reklama, transliuojama vakarais pagrindiniuose televizijos kanaluose ir Youtube, priklauso energetikos bendrovei „Nederlandse Energie Maatschappij“.

Klipe, pavadinimu „Sulaikyk jį namie“, trunkančiame 25 sekundes, Google paieškoje įvedamas raktažodis „Ukrainos moterys“. Po to ekrane pasirodo patrauklių, jaunų, pusnuogių moterų nuotraukos. Vėliau kadre pasirodo herojus – sporto žurnalistas ir kolumnistas Henk Spaan, kuris, sėdėdamas ant sofos, žiūri televizorių, o tada – tik NLE logotipas ir siūlomos dovanos su sutartimi vaizdas – Philips PerfectDraft alaus šaldymo ir išpilstymo prietaisas.

Moters balsas už kadro aiškina, jog sudarius 3 ar 5 metų sutartį su bendrove, dovanų gausite alaus mini-kegeratorių. „Dovanodami šį barą, vyrus bandome įkalbėti likti namie, o ne važiuoti į Ukrainą, kurioje, sako, pilna gražių moterų. Henk Spaan lieka namie“, – aiškina bendrovė.

NLE svetainėje pranešama, jog bendrovė pradėjo reklaminę kampaniją Euro-2012 išvakarėse su gerai žinomais žmonėmis, futbolo aistruolius kviečiančią nevažiuoti į Ukrainą, kad šie neatsidurtų „gražių Ukrainos moterų“ glėbyje.

Ukrainos užsienio reikalų ministerija reagavo gana aštriai: „Mes smerkiame tokią reklamą, ir reikalausime, kad ji būtų pašalinta iš televizijos. Ukrainos ambasadorius Nyderlanduose jau susitiko su Nyderlandų futbolo federacijos, kurią remia reklamą užsakiusi įmonė, atstovais.“ – žurnalistams sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Aleksandras Dikusarovas. Ukrainos diplomatinės atstovybės Nyderlanduose vadovas išreiškė susirūpinimą, kad reklamos tonas yra „žeminantis ir diskriminuojantis“.

„Nyderlandų futbolo federacija griežtai pasmerkė šią reklama ir patikino Ukrainos pusę, kad klipas buvo pagamintas be konsultacijų su jais, nors tai turėjo būti padaryta. Be to, pasak futbolo federacijos atstovo, reklamoje neteisingai pateiktas federacijos logotipas“, – sakė Dikusarovas. „Manome, kad šis klipas diskriminacinis, kurstantis etninę neapykantą, nesąžiningas Ukrainos ir ukrainiečių atžvilgiu. Mes aktyviai sieksime, kad jis būtų pašalintas iš eterio“, – pabrėžė jis.

Anksčiau garsus Lenkijos TV laidų vedėjas interviu su kolega iš Rusijos pavadino  Ukrainos moteris „robotais“, atliekančiais visus namų ruošos darbus. Po neigiamų vertinimų žiniasklaidoje lenkų žurnalistas atsiprašė už savo pastabas ir pasižadėjo, kad jis dabar jis aukos pinigus ne benamių šunų prieglaudom, kaip anksčiau, bet Ukrainos moterims. Sausio pabaigoje Ukrainos užsienio reikalų ministerija pareiškė, jog  nereaguos į ukrainiečių palyginimą su šunimis.

Pagal nbnews

 

Kategorijos: Įvairenybės | Įrašo nuoroda.

2 komentarai

  1. velnias, ką čia pasirinkti, kelionę į Ukrainą, ar visdėlto alų 😀 ?

  2. rocks:

    tai kad vienas kitam niekaip netrukdo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.