Ne, ne, neprisvilo. Tiesiog jis toks – dūmais kvepiantis, deguto skonio „rūkytas“ alus. Ar esat tokį girdėję? Šį kartą nereikia keliauti į jo "tėvynę" Vokietijos Bambergo miestą, pakaks nuvykti į Rimi. Ten paieškokite neišvaizdaus butelio su „Aecht Sclenkerla Rauchbier“ užrašu etiketėje – tai klasikinis dūminis alus.
Kadaise, kai salyklas buvo džiovinamas virÅ¡ atviros ugnies, visi grÅ«dai įgaudavo dÅ«mo skonį ir juos buvo galima vadinti "dÅ«miniais". TaÄiau Å¡i technologija ligi Å¡iol saugoma ir tobulinama iÅ¡skirtinai Bamberge ir jo apylinkÄ—se, o dÅ«mų kvapÄ… Rauchbier alui suteikia virÅ¡ bukmedžio anglių ugnies džiovintas miežių salyklas. Bamberge yra keletas daryklų, verdanÄių dÅ«minį alų, viena iÅ¡ jų, Aecht Sclenkerla, laikoma aukÅ¡Äiausius standartus atitinkanÄio alaus gamintoja. Tai viena iÅ¡ paskutinių daryklų Vokietijoje, gaminanti salyklÄ… pati. Pagrįstai manoma, jog Äia alus verdamas jau penkis Å¡imtmeÄius.
Vardas Schlenkerla slengu yra žodis, reiškiantis žmogų, kuris svirduliuoja eidamas kaip girtas, gal šlubuojant dėl nelaimingo atsitikimo, o gal padauginus alaus. Ši vieno iš senosios aludės "Pas žydrą liūtą" darbuotojo pravardė prigijo kambariui, kuriame jis išpilstydavo alų. Taip Schlenkerla Rauchbier gavo savo neįprastą vardą. Garsųjį šlubuojantį aludarį galite pamatyti ant butelio etiketės.
[b]Aecht Schlenkerla Rauchbier Märzen[/b]
[b]Aecht Schlenkerla Rauchbier Weizen[/b]
Dvi Rauchbier alaus rÅ«Å¡ys iÅ¡ Bambergo. Kai kam skonis gal pasirodys neįprastas, kai kam kvapas primins rÅ«kytus laÅ¡inius ar kiaulių ausytes, bet paragauti Å¡io alaus bÅ«tina. Ir jÅ«s tuÄtuojau sužinosite, patinka jums dÅ«minis alus, ar ne.
Pirmasis – beveik juodas, pagamintas beveik vien iš dūminio salyklo. Tikras Rauchbier.
Alkoholis: 5.1%
Antrasis – per pusÄ™ iÅ¡ dÅ«minio miežių salyklo ir nedÅ«minio kvietinio salyklo. Savo tikrÄ…jį aromatÄ… Weizen alus pasiekia baigdamas fermentuotis butelyje. Jei Märzen pasirodÄ— per daug "prisvilÄ™s", Å¡is – Å¡velnesnis variantas.
Alkoholis: 5.2%