Ar alus gali būti prabangos prekė?

Geriantys išskirtinį alų žino, koks jis gali būti brangus. Vidutiniškai, retesnio alaus kaina viršija tradicinę apie penkis kartus. Vis daugiau žmonių linkę suteikti daugiau svarbos išskirtiniams pojūčiams, nei tenkintis paprastu komercinių gamintojų produktu. Ar tikrai prabangus alus gali būti lyginamas su BMW automobilių pasaulyje?

Pasak Saimono Torpo (Simon Thorpe), amerikiečių Ommegang daryklos vadovo, taip. Jis mano, jog alaus rinka pergyvena transformaciją, kai nauja vartotojų karta renkasi skanų alų ir labiau pritaria eksperimentams, priešingai nei jų tėvai, pradėję su Utenos alumi ir likę prie jo. Jis teigia, jog tai visai naujas verslo modelis: „Kosmetikos kompanijos labai efektyviai orientuotos į naujus spalvų rinkinius, kuriuos derina su mada ar sezonu. Alaus daryklos daro kažką panašaus.“,- sako Torpas. „Naujų, šviežių ir aktualių produktų išleidimas yra pats rimčiausias iššūkis alaus darykloms.“

Kalbėdamas apie naujus vartotojus, Torpas pabrėžia, jog jie linkę mokėti daugiau už geresnę produkto kokybę. Jie sako „Aš išleisčiau savo 10 litų vienai gerai prekei vietoje trijų vidutiniškų.“ Ommegang užima prabangos prekių gamintojo poziciją, naudodami atributus, dažniausiai siejamus su automobilių ar laikrodžių rinka. „Tai turi būti tiesa ir sąžiningumas visame, kaip tai daroma. Tai yra esminis dalykas tame, kaip žmonės vertina prabangos prekę. Jūs neparduosite to, kas nebus tikra.“,- sako Torpas.

Vienu pagrindinių dalykų, didinant vartotojo patirtį, verslininkas laiko supratimą, jog prekė verta savo kainos. Tam didelę reikšmę turi teisingas alaus pateikimas tinkamose taurėse ir pardavimo vietų pasirinkimas. Tai, kad alaus nenusipirksi bet kur, tuo pačiu didina jo deficitą, kas ypatingai svarbu prabangos prekei. „Jūs nerasite išskirtinio alaus Walmarte (Norfoje, vert. past.) Jūs turite šiek tiek pasistengti, kad jį rastumėte, kas daro tokią medžioklę įdomesne.“ Torpas mini, jog jo darykla išleidžia 40% daugiau pinigų pakuotei ir etiketėms, nei eilinė alaus darykla.

Tokiu pozicionavimu Torpas rodo drąsą alaus rinkoje. Lyginant kainą, už kurią Ommegang parduoda savo produktus, tai iš tiesų yra prabangos prekė. Tačiau, lyginant su kitais gėrimais, tai nėra labai brangu. Jūs galite nusipirkti geriausias pasaulyje alaus rūšis gerokai pigiau, nei sumokėtumėte už geriausią vyną. Ir kaip bet kuri prabangos prekė, ir bet kuris produktas iš tiesų, vartotojas gali pirkti arba nepirkti. Bet, jei egzistuoja neproporcingai brangios prekės, reiškia joms yra rinka.

Pagal cnbc

 

Kategorijos: Įvairenybės | Įrašo nuoroda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.