BrewDog nesijaudina dėl pamėgdžiotojų ir viešina savo receptus

DIY DogŠimtmečiais aludariai akylai, už devynių užraktų, saugojo savo „intelektinę nuosavybę“ – alaus receptus. Nėra ko stebėtis, jog tokios įmonės yra nerangios praėjusio šimtmečio nuosėdos, desperatiškai įsikibusios į savo pamatus. BrewDog aludariai iš Škotijos žaidžia gambitą: paskelbę, jog jų konkurentai „neturi reputacijos sėkmingai nukopijuoti jų produktus“ arba „kiaušų pakartoti tą patį“, nemokamai viešina visų (taip pat ir planuojamų išleisti) 234 savo alaus receptų ingredientus, temperatūras, laikus ir kiekvienos alaus rūšies instrukcijas.

James Watt, BrewDog įkūrėjas, teigia, jog nori sudrebinti namų aludarystę, atversti daugiau žmonių į craft alų ir pasidalinti savo palikimu ir ateitimi su visais žmonėmis, kurie myli tą patį, ką ir jie – alų: „BrewDog šaknys yra namų aludarystė, kaip kertinis akmuo visai craft alaus industrijai. Mes buriame viso pasaulio namų aludarių bendruomenę ir įteikiame jai raktus nuo savo tvirtovės“.

Visi receptai yra pateikiami perskaičiuoti į tarp namų aludarių įprastą kiekį – 20 litrų. „Kopjuokite juos, sudraskykite į gabalus, darykite hibridus, adaptuokite, bet, visų svarbiausia, mėgaukitės jais“,- savo bloge siūlo aludariai tuo pačiu skatindami dalintis rezultatais socialiniuose tinkluose.

Ir prideda: “Ach, ir jei jūs priklausote vienai iš globalių alaus megakorporacijų, ir jūs skaitote šį tekstą, jūsų kompiuteris spontaniškai suliepsnos, Džeimso Bondo stiliumi, bet kurią akimirką.“

Kilus dideliam susidomėjimui, receptų knyga DIY Dog pasipildė 2.0 versija – joje rasite taip pat ir dar tik planuojamų virti alaus rūšių receptus.

Receptų pdf galite rasti čia: https://www.brewdog.com/lowdown/blog/diy-dog

O tie, kas neverda alaus, gali pasidžiaugti nauja BrewDog reklamine kampanija.

2012 metais žiuri sprendimu BrewDog turėjo gauti metų „Barų operatoriaus“ titulą. Nors apdovanojime jau buvo įrašytas daryklos vardas, renginio rėmėjas Diageo (Guinness gamintojas) pagrasino nutrauksiąs rėmimą, jei škotai gaus apdovanojimą, todėl paskutinę minutę apdovanojimas buvo skirtas kitam pretendentui. Tik, kilus didelei pasipiktinimo bangai socialiniuose tinkluose, rengėjai ir Diageo viešai atsiprašė BrewDog.

Prisimindami senas skriaudas ir anonsuodami naują stautą Jet Black Heart (kurio receptą taip pat rasite DIY Dog knygelėje), škotų aludariai pamėgdžiojo 1998 Guinness reklamą.

O čia Gineso reklamos originalas:

 

Kategorijos: Įvairenybės | Įrašo nuoroda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.