Fucking aludariai iškovojo teises į vardą

Europos prekės ženklų tarnyba buvo uždraudusi Vokietijos firmai registruoti alaus pavadinimą „Fucking Hell“, remdamasi tuo, jog jis yra nešvankus, trikdantis ar sukeliantis blogas emocijas visiems, kas moka angliškai. Tačiau vokiškai tai paprasčiausiai reiškia šviesųjį alų, kuris išvirtas Austrijos miestelyje Fucking.

Marketingistai Stefan Fellenberg ir Florian Krause, užregistravę šį ženklą, teigia jog tai tik sutapimas. Nes Fucking yra tiesiog vietovardis o Hell – alaus rūšis, todėl pavadinimą reiktų skaityti kaip Fukingo šviesusis. Taip pat negalima būti atsakingam už tai, ką žodis reiškia kitose kalbose. Šie argumentai europinei institucijai pasirodė svarūs, ir savitarpio supratimas buvo pasiektas.

Naujasis alus turi pasirodyti rugpjūtį ar rugsėjį, kol kas neaišku kas ir kur jį virs.

Austrijos miestelis, esantis netoli vokiškosios Bavarijos, savo pavadinimo dėka susilaukė didelio populiarumo tarp turistų. Miestelyje nuolat vagiami kelio ženklai, o verslūs vietos gyventojai ėmėsi prekiauti suvenyrais. 2004 metais iškilo klausimas dėl miestelio pervadinimo, bet gyventojai iš pagarbos tradicijoms ir istorijai atmetė tokią idėją. Tačiau šią savaitę vietovardžio klausimas iškilo vėl. Miestelio meras pasiūlė surengti visų 104 gyventojų referendumą.

Bavarijos miesteliai Kissing ir Petting kartais susilaukia panašaus pobūdžio problemų, kaip ir rytų Vokietijos miestas Pissen. Bet kol kas nėra planų gaminti alų tokiu pavadinimu.

Pagal Der Spiegel

 

Kategorijos: Įvairenybės | Įrašo nuoroda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.