Gyvas alus grįžta

Idant lietuviai nepamirÅ¡tų, koks gi iÅ¡ tiesų yra lietuviÅ¡ko alaus skonis ir alumi nevadintų visokių high gravity birzgalų, kad susipažintų su gyvu, nepasterizuotu alumi, kad nepamirÅ¡tų alaus vartojimo malonumo, tuo Vilniuje rÅ«pinsis gyvo alaus krautuvÄ—lÄ—. Gyvas – tai nepasterizuotas, Å¡viežias alus. Toks alus ypatingai jautrus: jis jaučia aplinkÄ…, reaguoja į temperatÅ«rÄ…, laikÄ…, be to, yra pakankamai lepus ir reikalauja iÅ¡skirtinio dÄ—mesio. Gyvo alaus galiojimo laikas labai trumpas, supermarketo lentynas metams į priekį neprikrausi.
Lapkritį latvius nudžiuginusi gyvo lietuviško alaus krautuvėlė [link=http://dzivaisalus.lv/]http://dzivaisalus.lv/[/link] atsidarė ir Vilniuje, Centrinėje universalinėje parduotuvėje [link=http://www.gyvasalus.lt/]http://www.gyvasalus.lt/[/link]. Nors svetainėje žadama pradžiuginti gyvu alumi ir iš Latvijos, Estijos ar Lenkijos, kol kas pavyko surasti tik nemažą kupiškėnų- panevėžiečių grupės alaus asortimentą bei porą giros rūšių. Netrukus po atsidarymo, kalėdinių naujametinių švenčių laikotarpiu, alaus mėgėjai tiesiog iššlavė visą produkciją iš krautuvėlės vitrinų. Dar iki vasaros tokios krautuvėlės žada atsidaryti kituose Lietuvos didmiesčiuose ir tokiu būdu sukurti naują madą – ragauti gyvą alų.

ParduotuvÄ—s asortimente buvo:

Kurklių dvaro I.O. Boiko alus, nešiojantis kulinarijos paveldo ženklą, bet ne naujiena parduotuvių vitrinose – šiuo alumi prekiauja IKI tinklas.

Butautų dvaro tamsus, šviesus ir pustamsis alus. Šio gamintojo tamsus ir šviesus alus IKI tinkle pardavinėjamas su Gurmanų ženklu.

Keletas Vilniaus alaus rūšių.

Kupiškio alaus "Kupiškėnų šventinis", "Pivorių" ir tradiciniuose buteliuose Salaus ir Patulo alus.

Habilito Kanapinis Å¡viesus ir tamsus.

Sako, būna ir Latvijos daryklos „Bralis“ alaus.

Vilniaus ir Boiko alų nusprendėme pasilikti kitam kartui, o paragauti rečiau pasitaikančių. Taigi – šventė prasideda!

[b]Kupiškėnų šventinis[/b] labai tinka tikros alaus fiestos pradžiai. Šampano kamščiu užkimštas, išpilstytas "prancūziško" tipo buteliuose. Tiesa, šeimininkai gali likti nelabai patenkinti, užtai svečiams suteiksite tikrą pramogą ir nepamirštamus įspūdžius: šis alus pasirodė toks gyvas, kad nesibaigiančiu fontanu kliokė vos pradarius butelį, kol neliko nei lašelio. Pagal etiketę galime spėti, jog jis buvo karamelinio salyklo skonio. Beje, alus nebuvo prarūgęs, nebuvo suplaktas ir galiojimas nebuvo pasibaigęs. Gal koją pakišo nesveikas butelyje likusių mielių kiekis (alų supilstė nuo dugno?).
Alk 5,2 %

Vaizdas po šventinio alaus fejerverkų:

[b]Pivorių alus[/b] (kaip ir visi likusieji) tikrai neišgąsdino nei karbonizacija, nei gaisro gesintuvo specefektais. Maišytas kviečių ir miežių salyklas alui suteikia įdomų specifinį skonį ir nedidelę rūgštelę. Parako kvapą po galingų naujametinių saliutų pamenate? Šio alaus skonis panašus. Kai kam pasirodė įdomiausiu iš ragautų.
Alk 4,7 %

[b]Butautų dvaro pustamsis[/b] pasak legendos pradėtas gaminti 1750 metais. Atpažįstamas Butautų alaus stilius, viduriukas tarp gaivaus šviesaus ir sunkesnio tamsaus alaus. Skanus.
Alk 5,5 %

[img align=left]http://y.delfi.lt/norm/20625/1257137_azXM2Q.jpeg“ alt=““>[b]Kanapinis tamsus[/b]. NeiÅ¡sigÄ…skite baisios žmogystos tamsiai žaliu veidu ir geltonu neonu degančiomis akimis – etiketÄ—je tikriausiai pavaizduotas Haroldas AreÅ¡ka, mažųjų daryklÄ—lių alaus platintojos UAB „AukÅ¡taitijos bravorai“ rinkodaros vadovas. Jei Å¡viesusis kanapinis pakankamai skystas ir neįspÅ«dingas, tamsusis nÄ—ra toks pridvÄ—sÄ™s ir gerokai skaniau geriasi. Kanapių skonio neieÅ¡kokite, matomai Kanapinio vardas čia iÅ¡ UžgavÄ—nių tautosakos. Sako, Å¡is alus jau rado gerbÄ—jų ir Suomijoje, kur vieno kaimelio viename bare parduodamas pilstomas iÅ¡ statinÄ—s. Vakaro atradimas.
Alk 6,0 %

[b]Salaus[/b] ir [b]Patulo[/b] alus. Kartokas Å¡viesus gaivus alus.
Alk 5,0 % ir 6,3 % atitinkamai.

 

Kategorijos: Įvairenybės | Įrašo nuoroda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.