Muziką garsiau!

Vakarais baruose prigęsta šviesos ir muzika ima groti garsiau. Prietema signalizuoja: prasidėjo įdomiausia vakaro dalis. Bet kodėl baruose muzika leidžiama taip garsiai?

Pakankamai garsi muzika verčia jus šaukti, kad susikalbėtumėte, ir jūs galiausiai pasiduodate. O tai reiškia, jog turite daugiau laiko gėrimams. Žinoma, to barų savininkai ir siekia, juk kol plepate, barui nenešate jokios naudos. Tokią mintį patvirtina ir profesoriaus Nicolas Gueguen ir kolegų tyrimai Prancūzijos baruose.

Tyrimas buvo atliekamas tris šeštadienio vakarus dviejuose miesto baruose. Muzikos garsumas buvo keičiamas atsitiktine tvarka nuo 72dB iki 88dB. Tai atitinkamai galima būtų palyginti su judrios gatvės triukšmu ir stovėjimu greta veikiančios žoliapjovės. Garsėjant muzikai, parduodamo alaus kiekis didėjo gana sparčiai. Vidutinis lankytojas 250 ml bokalą išgerdavo per 14,5 min. kai muzika buvo normalaus lygio. Padidinus garsą tas pats bokalas buvo įveikiamas per 11,5 min.

Nors eksperimentas parodė, jog garsi muzika verčia gerti daugiau, tačiau neatsakė kodėl. Galbūt vietoje bendravimo baro lankytojai papildomai pasirinko gurkšnį kitą? O gal garsesnė muzika labiau įaudrina, dėl ko išgeriama daugiau? Kitų tyrėjų atlikti stebėjimai Škotijos baruose rodo, jog daugiau geriama, nes, esant garsiai muzikai, neįmanoma bendrauti.

Kokios bebūtų priežastys, jei einate į barą ir nenorite prisigerti, rinkitės tylesnes vietas. O jei mėgstate lankytis baruose ir klubuose, pabandykite patvirtinti arba paneigti mokslininkų eksperimentus 🙂

Pagal PSYblog

 

Kategorijos: Įvairenybės | Įrašo nuoroda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.