Naujųjų metų pasižadėjimai alaus mėgėjams

New yearAtsisveikindami su senais metais ir sutikdami naujuosius, visi susigalvoja įvairiausių pažadų. Dažniausiai tai būna pernai neįgyvendintos ar atidėtos geresniems laikams svajonės ar kažkas panašaus į „nuo naujųjų pradėsiu sportuoti“ ar „nuo naujųjų sveikai maitinsiuosi“. Kadangi mes mėgstame alų, pasižadame gerti jo daugiau 🙂 Jūs taip pat galite duoti tokį pažadą, bet tuo pačiu praplėsdami savo akiratį, pamatydami daugiau pasaulio ir išbandydami naujus dalykus.

Taigi, pažadai alaus mėgėjams 2016 metams. Po vieną kiekvienam mėnesiui.

Surenkite alaus ragavimo vakarėlį
Alus sukurtas mėgautis ir dalintis su draugais. Pakvieskite savo draugus į alaus degustavimo vakarą, ir tegul kiekvienas atsineša reto ar įdomaus alaus butelį. Galbūt ir jums bus proga paragauti kažką naujo.

Gerkite to stiliaus, kurio, jūsų manymu, nekenčiate, alų
Jei jums nepatinka spontaninės fermentacijos alus, atėjo laikas jį gerti. Todėl, kad stilius nekaltas, jog jo nekenčiate, kaltas atlikimas. Tarkim, draugui, kuris teigia jog nemėgsta IPA, duosite paragauti gerai subalansuotos IP‘os, nesakydami, koks tai stilius; jam gali būti sunku pripažinti, jog klydo. Atsiriboti nuo kokio nors stiliaus, reiškia prarasti keletą potencialiai malonių ragavimo patyrimų.

Paspauskite ranką aludariui
Nuvykite į savo mėgstamiausią lietuvišką daryklą ir paspauskite ranką žmogui, kuris daro jūsų gyvenimą gražesniu ir jūsų alaus pilvą didesniu. Ko gero, lengviausia tą bus padaryti per Kaziuką, bet nebūtinai.

Išvykite į alaus kelionę
Yra šimtai ar net tūkstančiai krypčių, kurias galite pasirinkti. Galite pradėti nuo kaimyninės Latvijos ar Lenkijos arba pasirinkti daug egzotiškesnę šalį.

Būkite nepakantūs surūgusiam alui
Jei baras ir aludaris negerbia savęs, nepasivarginkite pasakyti tai visiems įskaitant abiejų nevykėlių snukiaknygės profilius. Užteks aludariam verkti begemoto ašarom, kokie jie vargšai ar kad dėl visko kalti apsileidę barmenai.

Atverskite nemėgėją
Visi turi draugų, kurie aiškina, jog nemėgsta alaus, o jei geria, tai tik kokį radlerį. Nebūdami nemandagiais pabandykite jiems atverti vartus, kad pamatytų šviesą. Bet ne šviesų alų. Nes tai jis šiuo metu ir geria.

Tapkite maisto derinimo ekspertu
Nėra nieko blogo atsidaryti skardinę alaus penktadienio vakarą tikintis gauti sms žinutę, kad jums neteks sėdėti namie eilinį kart žaidžiant plejsteišenu. Bet alaus skonį galite papildyti tinkamu maistu – tai suteiks daug daugiau malonumo mėgaujantis tiek vienu, tiek kitu. Verta pastebėti, jog žliumbiant į alų, jo skonis tampa sūrus. Pradžiai patogią derinimo lentelę galite rasti pas Alus alus.

Prisiminkite savo pirmąją meilę
Kai kada būna malonu pažvelgti iš kitos pusės, ir dar kartą sutikti savo pirmąją meilę. Suraskite savo pirmą gertą alų, nors tai ir būtų Utenos Utenos. Nebent jūsų pirmasis alus jau ganosi amžinosios medžioklės plotuose.

Aplankykite vieną naują alaus barą per mėnesį
Nebūtina visuomet eiti ten pat, vien todėl, jog taip įpratę. Nustebsite, kiek naujų ir pakankamai gerų gero alaus bariukų atsidarė nuo paskutinio karto, kai buvote kur nors išėję.

Sudalyvaukite Alutinio maratone
Nepatingėkit pakelt užpakalio barų reidui ir netradiciškai paminėkite Alutinio šventę orientaciniu bėgimu per barus. Maratonas organizuojamas artimiausią savaitgalį nuo Šv.Mato.

Išbandykite alaus gamybą namuose
Puikus būdas sužinoti daugiau apie alų – pasidaryti jo pačiam. O geriausia dalis ta, kai galų gale jūs gaunate jo paragauti. Žinoma, tai rakštis subinėje, ir paprasčiau išleisti keletą eurų alaus pakuotei, nei įveikti visus 24 laiptelius, vedančius prie nuosavo alaus. Tačiau tuomet negalėsite girtis savo draugams, kad esate namų aludaris. Taip pat jūs sužinosite daug daugiau apie alų, nei priduodami tuščius butelius į taromatą.

Išsaugokite alų visus metus
Mes nesiūlome jums turėti alaus rūsį, nors, jei manote, jog tai jums tiktų, pirmyn. Tačiau pakaks nusipirkti vieną butelį alaus, tinkamo ilgam laikymui. Galbūt miežių vyno ar bent belgiško quadrupelio iš Raudonų plytų. Ir tiesiog palaukti. Kai kuriems iš mūsų tai bus sunkiausia dalis.

 

Kategorijos: Įvairenybės | Įrašo nuoroda.

1 komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.