Neišpilkit alaus: 10 neįprastų patarimų likučiams panaudoti

Foto: Robert S. Donovan

Kiekvienas, kas rengė vakarėlį namuose, žino, apie ką mes kalbame. Visuomet atsiranda vienas ar keletas svečių, kurie palieka neišgertą alų taurėse ar buteliuose. Kitą dieną šis alus jau būna jau nebetinkamas gerti, tačiau jis gali pasitarnauti virtuvėje, jūsų baldams ar net kūnui.

1. Atgaivinkite nusilpusius plaukus

Kai kurios aktorės ar modeliai jau atskleidė savo blizgančių plaukų paslaptį. Mėgėjai praleisti laiką duše bus laimingi, sužinoję, kad alus gali padėti prižiūrėti plaukus. Masažuojant plaukus alumi po galvos plovimo, baltymai ir vitaminai, esantys apyniuotame gėrime, kaip teigiama, daro plaukus storesniais ir labiau žvilgančiais.
Kaip tai teisingai daryti, galite paskaityti Wikihow svetainėje.

2. Pasidarykite veido kaukę

Aluje esantys apyniai atlieka sutraukiantį poveikį, o mielės subalansuoja odos pH lygį. Kelių šaukštų alaus mišinys su kiaušinio baltymu, alyvuogių aliejumi, migdolų ekstraktu ir paprastu jogurtu gali būti puiki valančioji kaukė. SheKnows žino kaip tai atlikti.

3. Suminkštinkite kojas pedikiūrui

Alaus mielės kojų vonelėje minkština kietą odą apatinę kojų dalyje, o akloholis veikia kaip natūralus antiseptikas. Pripilkite į vonelę šilto vandens ir pusę butelio alaus, ir turėsite savo sanatorinę procedūrą namuose.

4. Marinuokite mėsą sveikam patiekalui

Tyrimas, publikuotas Žemės ūkio ir maisto chemijos žurnale, teigia, jog kiaulienos marinavimas aluje sumažina kancerogenų kiekį keptoje mėsoje. Pingvi.com teigia, jog toks mėsos paruošimas taip pat pagerina patiekalo skonį 🙂

Kepant daug baltymų turinčius produktus, išsiskiria du cheminiai dariniai: heterocikliniai aminai (HCA) ir policikliniai aromatiniai angliavandeniliai (PAH). Pirmasis atsiranda apdegusiose vietose, antras iš riebalų lašų ant medžio anglių. Tyrimas parodė, jog tamsus alus sumažina PAH 53%, nealkoholinis pilzneris – 25%, o paprastas pilzneris – 13%.

5. Pagaminkite savo aštrų barbekiu padažą

Šiam receptui, publikuotam CraftBeer, galite panaudoti bock’ą, rudąjį, vienos, kolsh ar kitą salyklinį alų.

6. Iškepkite traškią ploną duonelę

Jei neskaičiuosime pabarstų: smulkinto česnako, alyvuogių aliejaus ir žolelių, tešla šiai duonelei daroma tik iš trijų ingredientų: miltų, druskos ir alaus. Receptą rasite Food.com.

7. Paruoškite sultingą ir kvapnų viščiuką

Net jei išsikvėpęs alus netinkamas gerti, jis vis dar gali sukurti stebuklą jūsų vakarienei. Tiesiog įkiškite pusiau nugertą skardinę su lageru į vištos ertmę, ir pastatykite kepti. Proceso metu alus išgaruos, darydamas vištieną sultinga ir kvapnia. Regis siūlo puikų receptą.

8. Nupoliruokite medinius baldus

Kitą kartą, kai jūsų nerangus draugas išpils alų ant jūsų medinio stalo, neišsigąskite. Pasak Lifehacker, minkšto audeklo ir alaus pagalba mediniai baldai įgaus blizgesį. Kaip ir rekomenduojama prieš naudojant visas valymo priemones, pirmiausia išbandykite ant nepastebimos jūsų baldų vietos.

9. Nupoliruokite puodus

Nedidelis alaus rūgštingumas padeda nuvalyti dusklumą ant žalvario ar vario puodų. Tiesiog sudrėkinkite švarų skudurėlį alumi ir voilà!

10. Nuvykite vabzdžius nuo svečių, kai rengiat pobūvį lauke

Padėkite kelis indelius su alumi atokiau nuo svečių, kad vabzdžiai galėtų turėti savo vakarėlį ir ne taip įkyrėtų jums. Vabzdžius traukia cukrus aluje.

Jei organizuosite vakarėlį, nepamiškite pakviesti mūsų, pažadame palikti neišgerto alaus 🙂

Pagal Mashable

 

Kategorijos: Įvairenybės | Įrašo nuoroda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.