Receptas Gavėniai: jokio maisto, tik alus

(C) Brewery Comic

Jau įpusėjo antroji savaitė, kai žurnalistas, alaus blogeris ir namų aludaris su keturiolikos metų stažu J. Wilson iš JAV tikrina posakį „alus – skysta duona“.

Vilsonas planuoja išgyventi visą Didįjį pasninką maitindamasis tik alumi ir patvirtinti ar paneigti legendą, pasakojančią, jog vokiečių vienuoliai virė ir vartojo tirštą stiprų alų (doppelbock) savo jėgoms išsaugoti pasninko metu. Nustojęs valgyti kovo 8-osios vakare, Vilsonas planuoja vėl užkandžiauti tik balandžio 24 d., per Velykas.

„Aš niekada to anksčiau nedariau“,- sako jis, – „idėja iš tiesų šiek tiek beprotiška“. Gandai, jog aluje pakankamai angliavandenių ir kalorijų, sklando seniai. „Prieš porą metų aš išgirdau šią legendą, ir dabar ketinu ją patikrinti“, – tvirtina Vilsonas. Jis kasdien išgeria apie keturis 0,35 l bokalus alaus ir šiek tiek vandens. Besiruošdamas eksperimentui, Vilsonas atliko 36 valandų „bandomąjį važiavimą“. „Mažiausiai ko noriu dabar, tai prisigerti. Tai istorinis eksperimentas“, – sako jis.

63 kg. sveręs 38 metų Vilsonas prieš eksperimentą pasistengė priaugti devynis kilogramus svorio. Taip pat jis tvirtina, jog reguliariai tikrina sveikatą, kaip prieš pasninką, taip ir jo metu.

Specialiai šiam bandymui restoranas-darykla „Rock Bottom“ pagal Vislono receptą išvirė partiją Illuminator Doppelbock alaus. Jis turi 6,67% alkoholio ir apie 288 kilokalorijas 0,35 l bokale. Šio alaus taip pat gali paragauti visi restorano lankytojai. Ajovos valstijoje tai neįprastas alus – tik neseniai įstatymai čia leido virti alų, stipresnį nei 5% alk.

J. Vilsono eksperimentą galite sekti jo bloge .

Pagal Des Moins Register

 

Kategorijos: Įvairenybės | Įrašo nuoroda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.