Gineso alaus pica

PicaKai kurie dalykai tiesiog sutverti vienas kitam. Kaip pica ir alus. Ne paslaptis, jog lietuviai mėgsta ir vieną, ir kitą. Deja, savo alų ryžtasi pasigaminti ne visi, tačiau kepti picą bandė daugelis. Šv. Patriko dieną nusprendėme puikiai pažymėti Gineso alumi ir pica, kurios pagrindo tešlai taip pat naudojamas Gineso alus.

Taigi, imamės picos kepimo misijos. Galbūt mums nepavyks tokia pica, kokią gaunate pamėgtoje picerijoje, o galbūt ji bus dar gardesnė? Misija nėra labai sudėtinga. Netgi paprasta. Pagrindui šiek tiek alaus, miltų ir alyvuogių aliejaus. Atlikę reviziją šaldytuve, picos įdarui ar antdarui (kaip pavadinsit, taip tiks) radome pomidorų padažo, mocarelos sūrio, saliamio, nedidelį svogūną, marinuotų šitake grybukų, mažą gabalėlį čili paprikos ir raudonėlio. Galbūt jūs rasite kitus ingredientus.

Pica
♣ Gineso picos tešla ♣

Išeiga: 1 apie 30 cm pica
Bendras laikas: 75 min

Sudėtis

½ stiklinės Guinness alaus
½ šaukštelio sausų mielių
¼ šaukštelio cukraus
1 ¼ stiklinės kvietinių miltų
¾ šaukštelio druskos
1 šaukštas alyvuogių aliejaus

Paruošimas

1. Pašildykite alų iki 35-40 oC. Ištirpdykite mieles ir cukrų. Palikite 5 minutėms.
2. Į druskos ir persijotų miltų mišinį maišydami supilkite alų su mielėmis ir alyvuogių aliejų. Išminkykite tešlą. Tuo gali užsiimti maisto kombainas.

Pica3. Tešlos gniutulą pridenkite rankšluosčiu ir palikite vieną valandą šiltai arba kol jis padvigubės. Jei pagaminote daugiau tešlos, galite dalį jos užšaldyti ir panaudoti kitą kartą.
4. Įkaitinkite orkaitę iki 220 oC. Jei, o stebukle, turite kepimo akmenį, bus tiesiog nuostabu, tačiau nepamirškite jo deramai įkaitinti.
5. Iškočiokite tešlą į 30 cm skritulį.

Pica6. Ištepkite pomidorų padažu, sudėkite sūrį ir visa kita, ko pageidausite picos įdarui, ar ką radote šaldytuve.
7. Kepkite ant kepimo popieriaus ar kepimo akmens 10-15 minučių.

PicaSkanaus!

 

Kategorijos: Receptai | Įrašo nuoroda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.