Alaus naujienos

DūdaGraudu. Graudu, kai nusiteiki smagiam degustacijos vakarėliui, o tavo viltys subyra kaip kortų namelis. Graudu už lietuviškus aludarius, kurie verda bet ką, ko geru alumi tikrai nepavadinsi. Po Kaziuko ir šios degustacijos imame abejoti ar tikrai Lietuva – alaus šalis? O gal blogo alaus šalis? Kyla noras pingvi svetainėje uždėti gedulo juostelę. R.I.P. Nebeliko gero alaus. Graudu.

Butautų alusButautų. Šviesusis
Bohemian Lager
Alk. 5%

Dar viena Butautų alaus serija gražiame įpakavime. Ne tokiame įspūdingame, kaip Krafto, bet buteliukai tie patys, nenusakomos talpos – 0,375 ltr. Sprendžiant pagal visišką pakuotės ir turinio neatitikimą panašu, jog kažkas daryklos marketinge atitrūkęs nuo realybės ir savo daromo alaus neragauja. Verdate kaimietišką alų, jei jums patinka, virkite. Kam dar jam klijuoti stilių pavadinimus ir prabangios išvaizdos lipdukus? Pilikt į bliaubes, gal tiks į Kaziuką.

Jei šiam bohemiškam lagerui sumažintume saldumą, būtų visai kaip koks Utenos Utenos, žodžiu, nieko prabangaus.

Butautų alusButautų. Grand
Doppelbock
Alk. 6,9%

Tas pats, tik kitoj saujoj. Ir vėl saldumas, daugiau nieko. Ir tas kažkoks Butautų „firminis“ skonis. Panašiai kaip Kauno alus turėjo įprastą mazgočių.

Butatutų alusButautų. Kvietinis
Hefeweizen
Alk. 4,3%

Kvapas pusė bėdos. Netgi neblogas. Skonis – toks kaip ir ankstesnių. Nėjoks. Ar bent jau ne toks, kurį rekomenduotume.

Krafto fantasmagorija apie aistringą aludarį iš Wide Wings Studio.


Sakiškkų TripelSakiškių Tripel
Belgiškas stiprusis elis
Alk. 9,5%. EBC 11. IBU 21

Baisi išvaizda ir toks pats skonis. Trumpai sakant – dumblas. Saldus ir vaisinis, bet vis tiek negeriamas. Iš tiesų tas Sakiškių „buitiškumas“ ima erzinti. Laikas būtų išaugti iš namų aludarių marškinėlių su drumzlėmis, nuosėdomis ir kitomis nesėkmėmis.

Sakiškių AltbierSakiškių Altbier
Vokiškas rudasis elis
Alk. 5,1%. EBC 45. IBU 32

Su altbier stiliumi prieš porą metų mus jau supažindino Vilkmergė. Šis alus virtas pagal Alaus bibliotekos įkūrėjo Rimvydo receptą. Užtrukome pusvalandį, kol pavyko supilti buteliuką į taurę ir jums padaryti va šitą nuotrauką – tiek viskas putojo, laimei, iš paties butelio nelipo. Persigazavęs ir šiek tiek kaimiškas, truputį dumblinas, bet šis skonį bent jau turi. Ir apyniai juntami. Pusė velnio, galima sakyti. Jei dar išvaizda būtų geresnė… (jei bobutė būtų su pautais, tai būtų diedukas…)


Vilkmergės ReserveVilkmergės alus. Reserve
Barrel Aged Ale
6,1% 39 EBC 14 IBU plato 15,4%

Alus, pusę metų brandintas Merlot vyno statinėse. Panašu, jog šį kartą jau ne su banaliomis drožlėmis, bet tikrose statinėse. Visuomet džiaugiamės eksperimentais, tačiau Švyturys su 20 statinių, panašu, įspyrė Kalnapiliui taip smarkiai, kad rezultatas vis dar ne pastarojo naudai. Mėgstate visokius kagorus-šmagorus iš apatinės parduotuvės lentynos? Gal šis alus taip pat patiks. Tačiau manytume, jog brandinimui vyno statinėse pasirinktas visai netinkamas alaus stilius. Nenorėjot pabandyti kokias laukines mieles ar rūgštųjį alų? Gal geriau tiktų. Sunkiai geriamas alus su juntamu vyno skoniu ir alaus saldumu.

Kadangi apie alų nelabai ką yra rašyti, parašysim apie nelaimingą depozito sistemą, į kurią pakliuvo iš šis Vilkmergės butelis. Kadangi sumokėjome 10 centukų užstato, kilo noras jį susigrąžinti. Manote, jog tai taip paprasta? Tiek to, kad vienas iš „bankomatų“ atsisakė veikti, o pasipiktinęs profesionalus butelių rinkėjas jau gerą pusvalandį vadovavosi instrukcijomis, siūlančiomis „palaukti darbuotojo“. Butelio nepriėmė ir kitas taromatas. Laimei Palink (IKI) e-pagalba pasirodė pakankamai profesionali ir, po ilgoko susirašinėjimo, kai reikėjo net nusiųsti butelio nuotrauką, patikino, jog „taromatus aptarnaujanti įmonė (UAB „Tomra“) pažadėjo sistemoje viską sutvarkyti ir nuo kovo 21 d. visi taromatai šį butelį priims.“ Kol kas dar nebandėme… Bet kuriuo atveju gerų žodžių šio viso depozito versliuko organizatoriams neturime.


Utenos alusUtenos alus. König Stadter
Alk. 5%

Apsimetantis labai vokišku, „klasikinio skonio“ eurolageriukas. T.y. nieko tikėtis neverta. Kai nesitiki, didelio nusivylimo nebūna.


Astravo alusAstravo
O. Korfo Šviesusis alus Alk. 5%
Nefiltruotas šviesusis Alk. 5%
Ūtos Tamsusis alus Alk. 5,8%
Nefiltruotas tamsusis Alk. 4,5%

Naujienų čia nedaug, naujos tik etiketės. Gal tik kažkokio O. Korfo alus negirdėtas. Negirdėtas ir pats O. Korfas. Kas jis toks? Kodėl alus pavadintas jo vardu? Įmonės svetainė tokio alaus iš viso nežino, nežino O. Korfo ir kiti internetai. Nepaisant keisto, lyg medaus, prieskonio, nieko įspūdingo. Kiti alūs taip pat labai vidutiniški. Vieni labiau karameliniai (Ūtos), kiti mažiau (nefiltruotas tamsusis), bet nieko gero pasakyti negalime.

Ak, ir vėl sušikto depozito istorija. Nors alus stovi lentynoje, berniukas pardavėjas sako, ne, neparduosiu aš tau to alaus. Paskambino, sako, liepė nepardavinėti. Su užstato sistema kažkas ne taip, aiškinasi. Na gerai, aiškinkitės, jklmn, kad vėl nereikėtų susirašinėti kelias dienas.


Dundulis MagistraDundulis. Magistra
Belgiškas Dubbel
Alk. 6%

„Ji, Magistra, mokė mus kantrybės. Viliodama salsvom vaisinėm natom, svaigia šiluma, šilkiniu kūnu magino mus perprasti painias jos būdo vingrybes.“

Etiketė! Aistra, erotika ir asociacija su komunizmu Vilmanto Marcinkevičiaus paveiksle „Tik Kabajeva gali sustabdyti karą“ . Tiesa, Dundulis paveikslą vadina tiesiog „Raudonomis kelnėmis“.

Karbonizacijos beveik jokios. Gal aludariai manė, jog jos nereikia (nors stilius rekomenduoja kaip vidutinę-aukštą), bet atidarius butelį tikėtumėmės bent minimalaus „pšik..“ Kiek padeginto šokolado su džiovintais vaisiais skonio, saldokas ir su rūgštele. Kas per velnias ta rūgštelė šiek tiek pasiginčijome, bet ar tik nebus, jog Dundulis vėl lipa ant savo prarūgusio alaus grėblio? Sunkiai geriamas, ir pasimėgavimo nesuteikė. Įdomios mielės (kaip rašo ant etiketės – Abbaye).

Sakot, Kabajeva, tpfu, Magistra moko mus kantrybės? Ką gi, kankinkit, budeliai, smarkiau, iškęsim – nedejuosim. Gal tik paverksim kamputyje.

Dundulis DūdaDundulis ir Brew Team. Dūda
India Pale Ale
Alk. 6,2%

Dundulio kartu su kolegų baltarusių kontraktine darykla Brew Team išvirtas alus su Columbus, Rakau, Waimea ir Cascade apyniais. Gal tai ne visai darykla, kiek entuziastai Aleksejus Fadejenko, Dmitrijus Veratinskis ir Aleksejus Sadovskis. Imame tikėti, jog iš tiesų ne viskas taip tragiška šiam pasauly. Taigi, ragaukite šią tropinių vaisių ipą, tiesiog ipą, o ne kokią ten ai-py-ei. Visai gerai.

Etiketės autorius: Grafas Mordila. Irgi gerai.

Dundulis Kurko keptinisDundulis. Kurko keptinis
Alk. 5,2%

Ruginį Kurko alų jau ragavome. Tačiau čia – visai nauja variacija: miežių ir rugių salyklo kepalai prieš salinant buvo kepami krosnyje. „Biržų duonos“ krosnyje. Visą istoriją nuo 1800 m. prieš Kristų apie tokį alaus gamybos būdą galite paskaityti pas Dundulį, bet šitas alus, ko gero, iš viso neįsipaišo į apžvalgėlės rėmus ir koncepciją ar kaip ten bebūtų. Kiek aitrokas, gana tirštas, tačiau be jokių mandrybių, jokių ipa, klmn, ąžerty, tiesiog geras alus.

Depozitas

Depozitas…

Visgi viltis miršta paskutinė, ragausim dar, laukite naujienų…

 

Kategorijos: Degustacijos | Įrašo nuoroda.

1 komentaras

  1. uno:

    sekantis, is nuotraukos sprendziant, Pingvi’s Amber Cat Ale? :))

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.