Kokteiliai

Normaliose šalyse, kur gyvena baltieji žmonės, kokteilis – skanus įvairių alkoholio rūšių mišinys, pagardintas sultimis, tonikais ir kitais pašaliniais elementais. Vartoja juos ne runkeliai, kuriems skaniau ryti degtinę purvinoje laiptinėje, bet giliai inteligentiški asmenys su tikslu ne tik prisilakti, bet ir pasimėgauti vaizdinėmis bei skoninėmis gėrimo savybėmis. Ir kai kokia buka durnė ims filosofuoti apie „taurius gėrimus“ (tikriausiai mojito (skaityti kaip mochito) kiti kokteiliai joms nėra žinomi), nedaužykit jai snukio už tai, o pavaišinkite tikru, unikaliu savadarbiu mišiniu.
Bajoriškas
Bjaurastis, charakterizuojama nelengvu „parašiutu“. Ingredientai – litras kažko panašaus i kolą, litras spirituoto vyno, tirpios kavos pakelis ir (!!!) citrina. Būtent dėl mišinyje esančio citruso, organizmas alkoholį įsisavina ne iš karto, o po 15-20 minučių. Todėl gerti reikia atsakingai – galima perdozuoti ir netikėtai nugriūti po stalu su apsipatenkinusia veido išraiška. Dėl šio efekto labai mėgiamas britų sirgalių, kadangi jų girtų į stadioną neįleidžia. O taip – atėjai blaivus, o tribūnose jau įkalęs, patenkintas ir pasiryžęs išdaužyti snukį pirmam pasitaikiusiam.

Balta tyla
Į 200 gramų spirito kruopščiai peilio briauna supilti dar 200 gramų spirito. Ceremonialas!

Baltas rusas
Amerikoniškas rasistinis kokteilis, susidedantis iš degtinės, ledo, kavos likerio ir grietinėlės. Jei grietinėlės nedėti, kokteilis vadinsis „Juodasis rusas“. Ypatingai išrankūs vietoje likerio ir grietinėlės pila Beilį. Mėgstamiausias čiuvo iš „The Big Lebowski“.

Black Shooter
Kokteilis su Rygos juoduoju balzamu. Pagal skonį imame 1-3 dalis persikų sulčių (nektaro) ir atsargiai, po šaukštelį, nesumaišant sluoksnių, pilama 1 dalis Rygos balzamo. Geras ir skanus kokteilis.


Degantis absentas
Taurelė paminėto produkto supilama į džezvą (ar tiesiog metalinį indelį) ir uždegama. Ugnyje reikėtų laikyti gabalėlį cukranendrių cukraus, kad jis degtų, tirptų ir lašėtų. Po penkiolikos sekundžių gėrimas gesinamas, supilamas atgal į taurelę, ant džezvos statomas šiaudelis (žiūr. sambukos receptą). Visa tai reikia atlikti kuo greičiau. Pacientas iškvepia, vienu mauku išgeria, čiumpa šiaudelį ir kuo giliau įkvepia. Nors absentas įkaista ne daugiau nei iki 60 laipsnių (Celsijaus), jausmas toks, lyg gertum išlydytą šviną. O efektui sustiprinti įkvėpti garai nuneša alkoholį tiesiai į plaučius. Metodo privalumas – nedidelės degalų sąnaudos. Jei absentas kokybiškas, tokiomis nesąmonėmis jo negadinkite.

Dyzelis
Puslitris alaus, puslitris degtinės ir puslitris kolos sumaišomi pusantralitriame butelyje. Geriama ant trijų. Dvi dozės ant trijų sukuria nepamirštamą efektą – ne blogesnį, nei vokiško dėdės vardo motoro riaumojimą po krūmu. Koka-kola tokiam dyzeliniam kurui tinka puikiai, o štai pepsi sukelia tolygaus vėmimo efektą. Rekomenduojama gėralo nemarinuot, nes maždaug po 10 minučių visi dažikliai ir kita chemija nusėda ant dugno pikantiškais juodais dribsniais.

Duonos vynas
Į lėkštę sutrupinama pusė kepalo juodos duonos ir užpilama puse butelio degtinės. Valgyti šaukštu. Galima pridėti smulkinto svogūno galvutės. Organizmo būklė po vartojimo – atitinkama. Rekomenduojama mėgautis duonos gabalėliais burnoje, taip alkoholio pasisavinimas žymiai pagreitėja.

Glintveinas (karštas vynas)
Alkoholinės alchemijos tvarinys, paverčiantis šūdiną vyną dievų gėrimu. Puikiai tinka visų rūšių damoms. Padeda pasijusti žmogumi persišaldžius. Kelionės sąlygomis verdamas iš vyno, pridedant cukraus ir uogų. Galima surasti citriną ar kavos. Namų sąlygomis galima naudoti apelsinus (ar žieveles), įvairius prieskonius: cinamoną, imbierą, gvazdikėlius, kalendrą, muskato riešutą ir tą patį cukrų (arba medų). Be apelsinų galima eksperimentuoti su citrinomis ar nerūgščiais obuoliais. Mišinys uždengiamas dangčiu ir kaitinamas iki 70o C temperatūros, ne daugiau (kad alkoholis neišgaruotų). Vartojamas karštas. Prieskonių rinkinių karštam vynui galima rasti ir parduotuvėse. Nebandykite glintveiną pagaminti iš degtinės, svogūno ir česnako, nepavyks.

Grogas
Paprastai aiškinant – tai karštas čefyras, sumaišytas su degtine. Arbatoje esantis kofeinas prailgina adrenalino vekimą, spiritas, versdamas greičiau judėti kraują, tą efektą pagreitina. Tikram grogui reikia 3-5 kartus stipresnės arbatos, t.y. apie 50 gramų 750 ml vandens, 0,7 – 1 l geros degtinės ir 200-250 gr. cukraus. Užvirinkite 1-2 stiklines vandens, supilkite tokį pat kiekį degtinės ir cukrų. Mišinį virkite 5 minutes. Užplikykite arbatą ir leiskit jai pritraukti. Supilkite arbatą į karštą sirupą, likusią pašildytą degtinę, ir greitai viską sumaišykite. Gerti mažais gurkšneliais.
Užsieniečiai kartais daro grogą iš arbatos, vyno ir prieskonių. Variantai: su žaliąja arbata, su pipirais, su konjaku su citrina.

Jorš (pūgžlys)
Atominis kokteilis. Sudėtis: viena dalis degtinės, viena dalis alaus, kompanija iš nesilpnų alkoholininkų. Sukuria nuostabius efektus. Pagrindinė idėja – su alaus burbuliukais spiritas greičiau pasisavinamas ir ta pati dozė, už tuos pačius pinigus, verčia kaip kulkosvaidis. Klasikinis jorš gaminamas taip: imama stiklinė ir kūgio formos stikliukas, kurio išorinis diametras sutampa su vidiniu stiklinės dugno diametru. Į stikliuką supilamas spiritas. Ant jo uždedama stiklinė ir konstrukcija apverčiama. Į stiklinę pripilama alaus iki žymos „stikliuko kojelė“. Stikliukas atsargiai ištraukiamas ir joršas nedelsiant geriamas. Porūšis „rūkytas pūgžlys“ gaminamas naudojant porterio tipo alų.
Rasiškai teisingas kokteilis pasiturintiems – viskį maišyti su Ginesu. Geriau pigesnį, tarkim Džemeson, kad viskio ir alaus kvape neįsivyrautų disharmonija.

Juodas aksomas
Gaminamas sumaišant nors ir patį bjauriausią šampaną, kad ir itainos ir porterį, kad ir utenos. Komponentų kokybei nėra kritiškas. Nuneša smegenis iškart, ilgam ir nelabai toli. Darant inteligentišką kokteilį, reikėtų naudoti stoutą, na, ginesa kokį nors, o šampaną – briutą, o ne bet kokią alitos pusiau saldžią gazirovkę. Skysčių nemaišykite, sluoksniai turi būti atskiri. Latviškas variantas – vietoje stouto į briutą pilti nedaug Rygos balzamo.

Kabulo šviesos
Taip pat „Bagdado šviesos“ ar „Kandagaro šviesos“. Užvirinti puslitrį degtinės su puslitriu alaus ir suberti 6 šaukštus tirpios kavos bei cinamono pagal skonį. Mišinys geriamas karštas ir palieka nuostabius prisiminimus.

Kanopa
Atominis kokteilis – vartoti vienam ir ne stacionare kategoriškai nerekomenduojama. Alus su medicininiu spiritu 1:1. Pavadinimas kilęs iš vartojimo efekto – arklio smūgis kanopa.

Karas Irake
Litras kolos ir litras Trejų devynerių (Čepkelių, Palangos, Rygos balzamo ir pan.). Supilti į tos pačios kolos dviejų litrų butelį. Suplakti. Po to, kai kolos burbuliukai dings – karas baigėsi, galima gerti. Jei gerti dviese, kitam rytui garantuotas pyzdec.

Kompotas
Paprastas pasigaminti. Reikia N kiekio pigesnio spirituoto vyno (šilelis, šaltupys, upokšnis) ir N kiekio taurino turinčio skysčio (selita energija). Produktai sumaišomi norima proporcija įvertinant galvas ir norą apsinešti (maždaug 0,5 skarbonkė litrui rašalo). Skonis netikėtai neblogas, kaina nebloga ir beveik neturi netikėtų pasekmių.

Kruvinoji Meri
Receptas labai paprastas: degtinė maišoma su pomidorų sultimis bet kokiomis patinkančiomis proporcijomis. Citrinų sulčių, pipirų ar druskos naudojimas nedraudžiamas. Dažniausiai vartojamas pagirioms. Darant rasiškai teisingą receptą reikia maišyti pomidorų sultis su tabasko padažu, degtinė pilama peilio ašmenimis kad nesusimaišytų, taurelės kraštai apvoliojami druska. Pacientas pirmiausia lyžteli druską, suvartoja degtinę ir gauna pagrindinę „bombą“ iš pomidorų su čili. Netreniruoti vartotojai po to apie 10 minučių naršo apylinkes ieškodami kuo užsigerti.

Mirtis vidurdienį
Pusė velnio kokteilis, netgi gaminamas kai kuriuose baruose. Į 200 gramų bokalą įpilama 150 gr šampano, dažniausiai kokios nors alitos, ir 50 gr. absento. Kad kiečiau atrodytų kartais pridedama greipfruto skiltelė, ir geriama per šiaudelį. Po poros kokteilių garantuotas būvis, kai kojos beveik nevaikšto, o galva sugeba tik šypsotis.

Naro kokteilis
Receptas paprastas iki žiaukčiojimo: į gryną spiritą pilama kola kol gėrimas pasiekia 40 laipsnių stiprumą. Vienos – dviejų stiklinių šio skysčio pakanka kitiems matavimams pažinti. Piktnaudžiauti nepatartina.

Negyvas meksikietis
Imame 200-250 ml šviesaus alaus, 50 gr tekilos, viską supilame į stiklinę/taurę/indą. Į gautą mišinį varvinama 10-20 lašų pragariško skysčio „Aštrus tabasko padažas“ (su raudona o ne žalia etikete), juodieji pipirai dedami pagal skonį, kvapą ir spalvą. Kai viskas supilta ir suberta, į indą beriama druska, indas su atitinkamais efektais surinka „DUJOS!!“, ir tuo metu viską reikia išgerti iki dugno. 1-2 minutes nukentėjusysis bando prilaikyti išsprogusias akis, ir po gero pusvalandžio gali judėti be jokios jėgos panaudojimo.

Obuolinė vinis
Išskirtinai damų kokteilis. Paprastas, bet reikalauja bent jau, kad rankos dygtų iš kur priklauso. Imama degtinės taurelė (rekomenduojama atšaldyti), pilama 3/4 degtinės. Ant viršaus pilamos obuolių sultys, geriau kuo skystesnės, taip, kad sudarytų atskirą sluoksnį. Nuo peilio galiuko centre pabarstoma cinamono ir suformuotas kakutis tučtuojau persmeigiamas dantų krapštuku – idealiu atveju atrodo kaip vinies kepurėlė ir pati vinis.

Padvodkė (Giluminė bomba)
Iš alaus bokalo nugeriama keletas gurkšnių, į dugną įmetama 50 gr. degtinės kartu su taurele, kurie sukelia vizualinį stebuklingą burbulėlių efektą. Išgeriama vienu mauku taip, kad taurelė atitrenktų į geriančio dantis. Naudojamas „greitam startui“, bet gali tikti ir „greitam finišui“.

Romantiškas variantas – taurelėje lygiais sluoksniais supilta grenadinas, blue curacao ir degtinė. Prie stebuklingų burbulėliu prisideda dar ir spalvoti debesys, o skonis tampa „pikantišku“.

Estiškas rasistinis variantas – su likeriu „Senasis Talinas“ ir tamsiu alumi. Tai skanu, bet už atminties praradimus ir kitas pasekmes atsakysite patys. (Kokteilis su senuoju Talinu ir šampanu vadinasi „dalgis“. Na tas, kur pas giltinę rankose.) Airiškame variante į Gineso bokalą metama 25 g. beilio ir 25 g. viskio bomba. Skanu ir pajuntama tik bandant atsistoti.

Giluminė bomba su absentu – visiškai laukinis, neužniauktas pizdec. Mažas alaus bokalas su alum pagardinamas druskyte ir pipiriukais ir atsargiai užpilamas atskyrėjas – pomidorų sultys ar kas nors tankesnio. Iš viršaus užpilamas „žalias gliukas“ (50 ml) ir padegamas. Po 5 sekundžių ugnis gesinama pringls ar arbatinuko dangteliu ir geriama per makdonaldo šiaudelį. Esmė, kad šaltas ir sūdytai papipirintas alus švelniai paruošia organizmą penkiasdešimčiai gramų absento. Mišinys pasieka kraują po 5-15 min. ir nevaikiškai vožia kakton. Dėmesio – iš ryto nebus labai gerai, bet ne tragiškai.

Studentiškas variantas – mažas butelis biudžetinio alaus + stoparikas bet kokios biudžetinės auksinės tekilos.

Piktos sultys
Arba piktas nektaras, priklausomai nuo sudėties. Šiuolaikinis kokteilis, bet jam reikia kokybiško absento, kurio normalūs žmonės kokteiliams nenaudoja. Į bokalą supilama 100 g elmenhorster sulčių. Įpilama 75 ml spirito ir 75 ml absento. Višų pabairstyti vienu kitu šaukšteliu tirpios kavos (nemaišyti). Jei naudojate žemos kokybės absentą, gerokai padidinkite kavos dozę. Po pirmos dozės suprasite, kad sultys iš tiesų piktos, po antros – kiek smarkiai piktos.

Poliarininkas
Į spirito stiklinę supilama skysto azoto stiklinė. Burbuliavimui nurimus, gauta tiršta masė labai atsargiai suvartojama šaukštu. Neteisingas vartojimas gresia burnos ir žarnyno nušalimais. Saugumo sumetimais griežtai rekomenduojama naudoti plastikinę tarą ir šaukštelį. Pagal skonį ir konsistenciją – spirito ledai.

Rokenrolo žvaigždė
Daugelyje girtavimo vietų be didesniu pretenzijų tiesiog „romas su kola“. Trečdalis (arba mažiau) romo, likusi dalis – pepsikola (kokakola), ledas. Jei ten dar sukišti šiek tiek laimo, gausis vienas populiariausių koktelių pasaulyje „Kuba Libre“.

Sambuka
Imame sambuką, kavos pupeles, daug servetėlių, šiaudelį (geriausia atsparų karščiui), žiebtuvėlį, plačią žemą stiklinę ir konjako taurę. Servetėlės centre daroma skylutė, trumpuoju galu kišamas šiaudelis ir visa tai dedama ant baro ar stalo krašto, kad patogu būtų įkvėpti per šiaudelį. Ant žemos stiklinės krašto guldoma konjako taurė ir į ją pripilama sambuka. Įmetus kelias kavos pupeles skystis padegamas. Taurę sukam, kad ji įkaistų vienodai ir netrūktų (viena kita sugadinta taurė suteiks profesionalumo) kol pupelės „užvirs“. Staigiu judesiu supilam skystį į stiklinę, uždengiam taure ir laukiam kol šiek tiek atvės. Geriame vienu mauku, užkandame suminkštėjusiomis pupelėmis, neatversdami taurės ją statome ant servetėlės su šiaudeliu ir vienu įkvėpimu įtraukiame garus. Jei nenorite išsikalinėti, tiesiog bukai pašildykite sambuką i išgerkite. Po butelio dviems galima pajusti Dievo prisilietimą.

Saulė (arba perlas)
Į skaidrią stiklinę labai atsargiai įleidžiamas geltontrynis. Vėliau į tą pačią stiklinę atsargiai, peilio ašmenimis, supilama degtinė. Ir viskas išgeriama. Po degtinės geltontrynis būna kaip užkanda. Jei gaminate kokteilį „Prerijų austrė“, įberkite dar raudonųjų pipirų ir keletą lašų vorčesterio padažo.

Sex Pistols
Taip pat „Kario laimė“ arba „Oblius“. Taip vadinamas bjauriai dvokiantis mišinys iš spirituoto „Šilelio“ tipo vyno ir „Žigulinio“ tipo alaus proporcijomis 1:1. Žiauresnis variantas „Pyzda stiklinėje“ („Exploited“, „Žalias elfas“, „Mirtis rajone“) kai prie paminėtų ingredientų pridedama degtinė. Rasiškai teisingas variantas daromas iš vyno „Upytė“, myžalinio alaus ir Koka-kolos proporcijomis 1:1:1.

Šiaurės pašvaistė
Receptas: 50% šampano ir 50% degtinės arba konjako. „Baltasis lokys“ jei degtinė ir „Rudasis lokys“ jei konjakas. Geriama vienu mauku. Variantas „Brangakmeniai danguje“ kai degtinė pakeičiama spiritu. Kaip visada visas efektas stebuklinguose burbuliukuose.

Silpnai rūgšti degtinė
Iš marinuotų agurkų pagaminame stikliukus (agurkai turėtų būti tvirti): nupjauname agurko viršūnėlę ir atsargiai išpjauname viduriuką. Išpjovą galima naudoti salotų gaminimui. Į gautą stikliuką pilama degtinė, išlaikoma 5 sekundes (ilgiau laukti neužteks kantrybės), išgeriama ir užkandama to paties agurko gabalėliu. Tęsti tol, kol agurko neliks.

Skystas dūmas
Pragariškas gėrimas. Sugalvotas kažkur anapus Lietuvos-Rusijos sienos. Ingredientai: Jorš iš Baltika Nr.6 ir degtinės, mišinys „Skystas dūmas“, naudojamas laužo kvapui imituoti kepsnius gaminant keptuvėje. Stiklinei joršo reikia maždaug šaukšto „skysto dūmo“.

Skitls
Pavadintas vienos iš sudėtinių dalių vardu. Puslitriui degtinės reikia poros pakelių skitlsų. Atskirti vienos spalvos saldainiukus ir suberti į degtinę tirpti. Po pusvalandžio gėrimas paruoštas. Vizualinis efektas tos spalvos saldainių, kurie buvo ištirpinti. Geriamas lengvai, be zagėrono. Užkąsti galima likusiais saldainiais.

Slyvų likeris
Taip pat „damų“, „kiaušininis“, „pieno“, „pasiutusios karvės pienas“ ir pan. Degtinės butelis sumaišomas su kondensuoto pieno skardine ir vienu geltontryniu. Viskas sumaišoma mikseriu iki vientisumo ir suvartojama. Trapiam moteriškam organizmui šleikštus kokteilio saldumas visai netrukdo, tačiau puikiai paslepia spirito sudedamosios dalies skonį. Tuo labiau, kad sakyti „mes su draugėm pagurkšnojom likeriuko“ daug geriau skamba nei „mes su bobom pririjom vodkės“.
Turistinį variantą su spiritu, kondensovke ir dideliu kiekiu baltrynio/geltontrynio gėrimu sunku pavadinti, jis labiau primena sutirštėjusius klijus o pagal skonį – lyg būtum suvalgęs 9 voltu bateriją.

Smegenų auglys
Taip pat Brain Tumor. Juoksitės, bet tai rimtas kokteilis. Beilis supilamas į viskį (galima ir į degtinę) ir paviršius šiek tiek apdorojamas grenadinu ar net pomidorų sultimis. Gaunasi bjaurios išvaizdos susitraukusi masė su raudonais vingiais skaidriams viskyje. Išvaizda – aukščiausia rūšis, skonis – viskis kaip viskis.

Tekila-bum
Imame tekilą ir spraitą/šampaną. Pilame į trumpą plačią stiklinę 1:1, statome ant servetėlės ir servetėle pridengiame. Prilaikydami ranka staigiai suduodame stikline kelis kartus į stalą ir tučtuojau vienu mauku išgeriame. Jei naudojamas šampanas, trys dozės garantuoja linksmus šokius o vartojant su medžiagomis ir dar įdomesnius efektus.

Žemė – oras
Viename inde sumaišyti kokį nors 9 oborotų alų, pigų vyną, šaltupį, degtinę ir kokakolą. Gautą mišinį supilti į plastmasinę stiklinaitę, suvartoti ir suskaičiuoti iki 10. Efektas sulig skaičiumi „10“ verčiantis iš kojų. Dėmesio! Bandymų būdu nustatyta, kad šį stebuklingą eliksyrą atlaiko tik tvirčiausi skrandžiai.

Žvali karvė
(Žinomas kaip „Pasiutusios karvės pienas“ ir „Studentiškas Beilis“)
Paruošiamas nesunkiai ir stogą nuneša analogiškai. Imame: pusantro litro mineralinio, indelis kondencovkės, butelis degtinės (bet kokios, svarbu 0,5), pigiausia tirpi kava (pagal skonį). Primityvus variantas kondencovkė+spiritas 90-aisiais vadinosi tigro pienu. Svarbiausia procesas! Išpilame trečdalį mineralinio, supilam kondencovkę, suplakam (tuščios vietos turi užtekti degtinei). Supilam baltą. Suplakam… Kavos dėkite pagal skonį ir kratykite iki vientisos spalvos! ATSARGIAI! Karštą dieną toks pusantralitris gali nudobti iki trijų asmenų.

 

Kategorijos: Receptai | Įrašo nuoroda.

5 komentarai

 1. Anonimas:

  Dėkui, būtinai išbandysiu receptus…….

 2. Anonimas:

  geras straipsniukas 😉

 3. Super:

  :D. Geruliai

 4. RK.:

  Dešimt balų – šypsenos dozė sumaišyta su kikenimo intarpais ir suvartota be neigiamų pasekmių 🙂

 5. Lina:

  Seniai taip besijuokiau :-))). Labai geras aprašytojas buvo. Gal net ką nors išbandysim :-)))

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.