Alaus naujienos

Krafto alusVyrų alus vėl laimi! Tauro Tradicinis alus World beer cup 2016 konkurse eilinį kartą gavo sidabro apdovanojimą Dortmunder/Export or German-Style Oktoberfest kategorijoje. Panašu, jog sėkmė neleidžia užmigti kitų daryklų marketoidams, kurie štampuoja tradicinius visiškai nesigėdydami. Volfas Engelman jau turėjo ir Fortas Tradicinis, ir Meister Tradicinis, ką gi, dabar bus ir Horn Tradicinis. Galbūt netrukus galėsime organizuoti Tradicinio alaus taurę, dalyvių pakaks, jau galite siųsti mums registracinį mokestį.

Diesel TradicinisVolfas Engelman. Horn Disel Tradicinis
Alk 6%

Kai apie alų neturime pasakyti nieko gero, teks sugalvoti kažką įdomesnio. Ar žinote, ką reiškia Disel? Urban Dictionary siūlo tokį paaiškinimą: Short for „Dick sucking lips“. Neblogai 🙂


VienasVolfas Engelman. Vienas Golden Lager
Pardavėjas Lukritma
Alk. 5%

Dar vienas Volfgango perliukas. Gazuotas ir salykliškai salstelėjęs. Nuobodus kaip..
„Daug alaus. Labas. Big bang. Evening. Daug alaus. Beer light not stout. Beer pinta. Water malt hops.“ Ir tai viskas, kam užteko jūsų fantazijos?? Apgailėtina.


DelikatusVolfas Engelman. Delikatus mili
Helles style beer
Alk. 5,2%

Mili 0,25l buteliukas užsukamu kamšteliu. Neblogai tiks prie mini buterbrodų stalo kokiame nors furšete. Keistokas ir pakankamai įdomus. Malonūs apyniai, kiek saldus su barbarisų/raugerškių ledinukų (jei kas tokius dar pamenat) prieskoniu.


KalnapilisKalnapilis. Aludarių dienai
Riboto leidimo alus 2016 07 18

Keistai kartais elgiasi aludariai. Kalnapilis, niekaip viešojoje erdvėje nepažymėjęs aludarių dienos, padalina kokį tai riboto leidimo alų, o visiems apskelbtoje Švyturio šventėje alaus turi laukti valandą (ir dar valandą jei nori susigrąžinti užstatą už stiklinę alui).
Alus buvo neblogas, malonaus kvapo, kiek saldokas, gėliškas ir su keistu karstelėjimu poskonyje. Atsiųskit dar.


JuodasŠvyturys. Juodas nealkoholinis stout
Sudėtyje: gliukozės-fruktozės sirupas, gliukozės sirupas (matomai ano buvo per maža), natūralios kvapiosios medžiagos

Pasak gamintojų, nealkoholinis alus gaminamas iš įprasto alaus, membraniniu metodu pašalinant alkoholį. Panašu, jog po tokių kankinimų alus tampa nebetinkamu gerti, todėl tenka dėti visokius kvapiklius ir saldiklius. O su jais gerokai persistengta. Reziumuojant: vietoje „skrudinto salyklo aromato su karamelės ir juodos duonos natomis“ ant skardinės reiktų perfazuoti „šleikščiai saldžios kavos skonio giros gėrimas“.


Senojo bravoroTauras. Senojo bravoro
Aukščiausios kokybės alus (čia tikriausiai toks šio alaus stilius)
Alk. 5,5 %

Kas skardinėje – neaišku, bent pagal lietuvišką „klasifikaciją“ užrašytumėt, tamsusis, o gal šviesusis? Na, turbūt čia tiesiog alus. Ir skonis panašus – tiesiog alaus. Tiesa, kokio dar „senojo bravoro“? To, kur griuvėsiais stūgso Vilniaus centre? Pamirškit tą vargšę Šopeno daryklą. Amžiną atilsį jai.


DrumstasRinkuškių drumstas
Alk. 6%

„Ilgo šalto brandinimo proceso metu, alus be filtravimo pagalbos maksimaliai nuskaidrėjęs“. Va taip, sugedo filtras turbūt. Nepaisant to, alus visai geriamas, šioks toks aitrumas ir apynių karstelėjimas suteikia originalumo. Galit paragaut.


1686Biržų alus. 1686 – 330 aludarystės metų
Alk. 5,7%
Specialiosios technologijos alus

Ir vėl katė maiše. Nejaugi „specialiosios technologijos“ – vienintelis apibūdinimas, reprezentuojantis alų? Tiesa, galinėje etiketėje mažom blizgančiom raidelėm galime perskaityti, jog alui išvirti buvo naudojamas ruginis salyklas, kanapių sėklos, kalendra. Bandome rasti ką nors apie šį alų įmonės puslapyje. Randame tik tai, jog puslapis veikia su WordPress platforma… Išleidom alų ir pamiršom, kad reikėtų dar kažkaip ir pristatyti? O gal nėra ką reklamuot, tipiškas lietuviškas mažųjų daryklų stiliaus alus, kurio negelbsti net kalenda su kanapių sėklom. Silpnai vidutiniškas.

LegendaBiržų alus. Legenda nefiltruotas
Alk. 5,8%

Karstelėjęs limonadas, gal taip reiktų apibūdinti naujos „Legendos“ serijos naują alų, jei patys aludariai nesugalvoja kaip jį pristatyti. O kur ta legenda, gal vėl koks 300 metų senumo receptas? Nepaliko įspūdžio.

LegendaBiržų alus. Legenda tamsusis
Alk. 5,9%

Nieko nėra pastovesnio šiame pasaulyje, kaip mažųjų aludarių pomėgis virti salstelėjusį alų.
Prieskonyje lyg kokios žolelės, kurios kilsteli alų nuo silpnai vidutiniško iki tvirtai vidutiniško.


KraftoKrafto. Photography Beer
Pilsner lageris (Pilzeno koncentracijos stovykla?)
Alk. 5,1%

Jonas Kraftas vėl grįžta! Šį kartą su naujais alaus stiliais ir naujais buteliukais. „Turite pasiūlymų Krafto rinkodarai? Nuolankiai Jūsų Nerijus“. Turime. Jei jau šovė į galvą, jog reikia dedikuoto tinklapio, tai ir tvarkykite jį. Arba uždarykite. Arba bent jau nereklamuokite ant butelio. Kol kas ten tik senos Krafto rūšys.

Lengvai karstelėjęs lageras. Lyginant su kitais šioje serijoje, neblogas.

KraftoKrafto. Mr. Sunshine Diablo
Škotiškas elis
Alk. 4,8%

Dujokaukę etiketėje papildo degėsiai alaus poskonyje. Gal tik tiek to gerumo. Nežymiai karameliškas, be įdomesnių apynių. Nuobodus.

KraftoKrafto. Don‘t Care Tango
Vanilinis Robust porteris
Alk. 6,1%

Jei kažkas nerūpi, apsimesk, kad rūpi. Graži idėja su nekokiu įgyvendinimu. Putos – jokios. Su kažin kokiu žolelių prieskoniu, rūgštokas. Labai silpnai.

KraftoKrafto. Hel‘lo Mintonette
Amerikietiškas kvietinis elis
Alk. 4,4%

Nors ir ne fantastika, ir kiek vandeningas, bet pusėtino skonio kvietinukas.


GurmansKauen craft. Gurmans šviesusis elis
Alk. 5,2%. 11 EBC. 24 IBU. Plato 13%

Selita su naujai iškeptu brandu vis dar ieško savo identiteto. Prieš metus jau ragavome negeriamą Gurmans šviesųjį ir tamsųjį, dabar gi nauja versija siūlo šviesųjį ir tamsų elį. Nesiimsime spėlioti, ar čia tas pats, tik kitoj saujoj; bet kuriuo atveju jis vis dar negeriamas. Jei nesvarbus alaus skonis, o norite prisigerti, gal ir tiks. Alus be putos net ir žiūrisi lūdnai.

//SUPERZUVIKES NUSTATYMAI
animation: {opacity:’show’,height:’show’}, // atsiradimo ir iskritimo i apacia efekciukas

Penki baliukai web programuotojukams už Kauen craft svetainiukės skriptuko vertimuką.

GurmansKauen craft. Gurmans tamsus elis
Alk. 5,2%. 120 EBC. 32 IBU. Plato 15%

Šviesusis buvo šviesiuoju, tamsusis gi kažkodėl tamsus. Deginta karamelė.. kas dar gero.. nieko.


ArgusLidl – Kauen craft. Argus šviesusis elis
Alk. 5,4%. 24 IBU.
ArgusLidl – Kauen craft. Argus tamsus elis
Alk. 4,9%. 32 IBU.

Žinome, kad Lidl orientuojasi į pigeną. Bet gal parašykit, jog alus pagamintas ES? Visi galvos, kad kokioj Lenkijoj, ne taip gėda bus.

Malonūs, bet nelabai naudingi privalumai: ant skardinės nurodyta rekomenduojama taurė, maisto derinimas, pateikimo temperatūra.

ArgusLidl – Kauen craft. Argus Agave
Beer mix.
Alk. 5%
Sudėtyje: 90% specialiosios technologijos alus, vanduo, gliukozės-fruktozės sirupas, citrinų rūgštis, kvapiosios medžiagos

Kai manai, jog jau blogiau nebūna..
Visiška sintetika, kaip pigiausio sintetinio limonado.

ArgusLidl – Volfas Engelman. Argus kvietinis aromatizuotas
Alk. 4,5%. 14 IBU.
Sudėtyje: cukraus sirupas, kvapiosios medžiagos

„Subalansuotas citrusinių vaisių ir prieskonių aromato kvietinis alus“. Panašu, jog čia Volfgangas supylė savo „Blond“ alų, tą patį aromatizuotą limonadą. Na, bent jau gerokai pigiau kainuoja.

ArgusLidl – Volfas Engelman. Argus kvietinis
Alk. 5%. 17 IBU.
Nefiltruotas

Kadangi yra tikrai geresnių kvietinukų, tai šio daugiau nepirksim.


Žalia baltaUtenos. Žalia Balta
Fanų leidimas
Alk. 5%

Žalgiris ir Balbieriškyje – Žalgiris. O jei nusipirksite visą dėžę, sužinosite, kuriuose dar miestuose Žalgiris yra Žalgiris.

Alus fanams, tegul jie jį ir vertina. Gal rūstiems sirgaliams rungtynių metu ir patiks.
Bet gal paaiškintumėte, ko šitas nesiskutęs airiškas Patriko dienos trolis ar vampyras čia mums pirštu baksnoja? Žalia balta

Jei neužsiregistruosiu Žalgirio fanu, jis mano kraują išgers? Brr… kas per reklamos…


Moliūgų elisVilkmergės. Moliūgų elis
Stilius: Pumpkin ale
Alk. 6,1%. 22 EBC. 18 IBU.
Sudėtyje: moliūgai 10%, cinamono lazdelės, kvapieji pipirai, kardamonas, džiovintas imbieras, gvazdikėliai.

Sveikinimai už idėją ir bandymą. Nors moliūgų net pas tingius sodininkus uždera pakankamai, o ir heloviną jau švenčiame, kitos amerikietiškos tradicijos dar pakeliui. Retas kuris kepa moliūgų pyragą, o dar rečiau verda moliūgų alų ir visai niekas nešvenčia Padėkos dienos. Taigi, Padėkos dienai, ji gi kaip derliaus šventė, kepamas kalakutas ir moliūgų pyragas, kuriam gausiai naudojami prieskoniai: cinamonas, imbieras, muskatas, kvapieji pipirai ir gvazdikėliai. Moliūgų alus kiek panašus į tą pyragą. Iš esmės, tai alus su moliūgų pyrago prieskoniais.

Kvapas ir pirmas gurkšnis nuteikia intriguojančiai. Nors prieskoniai gal ne taip suderinti, kaip norėtųsi, visokie gvazdikėliai ir cinamonai smarkai dominuoja, nustelbdami moliūgus, apynius ir net imbierą, bet kiekviena šeimininkė kepa moliūgų pyragą pagal savo skonį. Tačiau įpusėjus taurę, kaip tai kažkodėl dažnai nutinka su Vilkmergės alumi, jis pasidaro sunkus ir varginantis. Nesvarbu, ar tai moliūgų, braškių, ar obuolių alus, taip neturėtų būti. AčiŲ (taip, pagal naują Tautinės mokyklos koncepciją reiktų rašyti?), paragavome, buvo įdomu, daugiau nenorim. Nors daugiau kol kas ir nebus, nes šio alaus išvirta tik 4000 butelių.


Gin Tonic IPASakiškių alus. Gin & Tonic IPA
Šviesusis elis
Alk. 5,1%. 15 EBC. 44 IBU.
Sudėtyje: apelsinų ir citrinų žievelės, kadagio uogos, kalendra, cinamonas, kardamonas, laurų lapai, aromatiniai pipirai, rozmarinas, azacca ir ahtanum apyniai.

Šviesusis elis, išvirtas naudojant tradicinius Gin Tonic prieskonius ir bendradarbiaujant su Vilniaus baru, kuris vadinasi Distilerija.

Pagaliau galime pasakyti: labai gerai. Nustebote, ir manote, kad tik išsityčioti tegalim? Bet kai alus vertas to, tikrai negaila (negaila išsityčioti, negaila ir pagirti). Gaila tik, kad buteliukas mažas ir alus greitai pasibaigė :). Puikiai suderinti visi prieskoniai, galima atskirti kiekvieną ir visi kartu sukuria įdomų derinį. Alus gana aitrokas, kaip ir priklauso džinui, bet ir lengvas kaip geras šviesusis elis. Nenustebsime, kad kai kam šis alus gali nepatikti, nes jis pakankamai neįprastas, bet mums patiko. Ačiū (be jokių patyčių).


Coconut milk stoutSakiškių alus. Coconut Milk Stout
Saldusis stautas su kokosais
Alk. 4,7%. 174 EBC. 19 IBU.
Sudėtyje: miežių dribsniai, laktozė, kokosų drožlės, vanilės ankštys

Nemėgstam Bounty. Na, nemėgstam. Kokosas yra fui. Saldus alus taip pat yra fui. Atrodytų šio Sakiškių alaus galime ir neragauti, nes nepatiks? Anaiptol. Nors ir kokosas, ir pieno cukraus saldumas tikrai juntamas, pats alus yra Geras (iš didžiosios raidės). Gal šio milk stout saldumo tikėjomės kiek mažesnio, bet jei idėja buvo padaryti saldainiuką, tikrai pavyko. Ir jei aukščiau paminėto visokio „lietuviško“ alaus saldumą kitaip, kaip „šleikštus“, pavadinti nesinori, čia visai kas kita.

 

Kategorijos: Degustacijos | Įrašo nuoroda.

4 komentarai

  1. Big G:

    Nu super, ąčių

  2. „Lietuvos metų gaminys 2016“ aukso medalis:

    Alus „Kalnapilis Royal Select“ – UAB „Kalnapilio – Tauro grupė“

    Skaitykite daugiau: http://verslas.lrytas.lt/rinkos-pulsas/sukabino-medalius-imonems-uz-metu-gaminius-kas-pelne-vartotoju-palankuma.htm?utm_source=lrExtraLinks&utm_campaign=Copy&utm_medium=Copy

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.