Girtas arbūzas 2: kriušonas

O buvo taip. Vaikštinėdamas po parduotuves pastebėjau, jog arbūzams akcijos atrakcijos. Tai kaip nesugalvosi iš jo kažką pagaminti. Tiesa, prieš porą metų jau bandėme arbūziką impregnuoti degtine. O ši kartą gaminsime kriušoną, kurį kai kas pavadina punšu. Na, mūsų supratimu punšas turi būti karštas, taigi čia – kriušonas (tikriausiai jį labai mėgo žandaras Kriušo).

Parsitempiau arbūzą namo, svėrė bene 8 kg. Prie arbūzo dar reikės paimti 0,5 l degtinės, 0,5 l sulčių  (aš ėmiau apelsinų, bet, manau, imkit kokios jums labiau patinka), 0,7 l šampano. Šampanas tinka ir lieviausias, vis tiek jame skonio neieškosim. 🙂

Kaip išsirinkti saldų prinokusį arbūzą? Delfi teigia, kad neišgėręs nesuprasi, kuris arbūzas skanus. Na, o elektronika.lt siūlo iPhone programėlę „Melon Meter“.

Taigi, arbūzą jau turime. Kriušono gaminimą pradėsim nuo to, jog arbūzą reikia nuplauti. Tada statome arbūzą stačiai ir pjaunam jam „stogą“. Nupjovus viršų, reikia išskrosti vidų.

Kraštuose paliekam apie 2 cm arbūzo mėsos. Iš išskrosto arbūzo vidurių išrenkam sėklas.

Kiek susidarė sunkos, supilam atgal į arbūzo griaučius.

Tada pilam šampaną. Bepilant jis smagiai putoja.

Pilame kitą produktą – degtinę, tik nepilkite iš karto visos. Aišku, jei ruošiatės pateikti kriušoną vyriškoj kompanijoj, tada gal puslitrio dar ir maža bus, bet šiaip, kad nebūtų bjauru, tai 0,5 l, manau, pats tas. Moterims rekomenduoju supilti 0,4 l degtinės. Aišku, visokių moterų būna 🙂

Ir pabaigai pilam 0,5 l sulčių.

O tada arbūzas keliauja į šaldytuvą, kad atvėstų ir pasisavintų degtinės aromatą. 🙂 Arba atvirkščiai.

Arbūzas praleido apie 2 h šaldytuve. Daugiau butu nepakenkę, bet jei laikysite per daug, gali išplerti.

O kol laukėme tas 2 h, kad jos neprailgtų, darėme apšilimą su alumi. Alus, tikriausiai, nėra pats geriausias variantas apšilimui daryti, bet, deja, pasirinkimo nelabai turėjom, nes visa degtinė buvo nukeliavusi į arbūzo vidurius.

Ir pagaliau arbūzas atkeliavo ant stalo. Tikrai simpatiškai atrodantis.

Kol arbūzai kainuoja nebaisiai daug, siūlyčiau pamėginti ir linksmai praleisti laiką draugų kompanijoje.

 

Kategorijos: Receptai | Įrašo nuoroda.

2 komentarai

  1. eina sau:

    pzdc sampana su degtine maiset 😀 savizudziai 😀

  2. gyvenanti Amerikoje:

    nereikia jokios degtines,gelima prideti ir graziu uogu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.