Alaus naujienos

Šį mėnesį galime pavadinti „kailiukų keitimo metu“. Kai realiai jokių naujienų neišleidžiama, bet nudžiuginami etikečių, kamštelių ar dar kokie nors kolekcionieriai. Ne, ar jūs tikrai manote, kad alui svarbiausia butelis??? Kad ir už tris su puse milijono?


Vilniaus alus. Senojo Vilniaus kvietinis.
Štai Modestas sako, kad čia kažinkoks naujas alus ne tas kuris šiaip kvietinis. Na, gal jam geriau matyti, bet kiek mes vartėme, kiek ragavom, kiek painiojom vieną taurę su kita, net prieš šviesą žiūrėjome, jokio skirtumo tarp senokai siūlomo Vilniaus kvietinio nepajutome. To, kur 0,33 buteliukuose.

Kairėje Senojo vilniaus kvietinis, dešinėje tiesiog Vilniaus kvietinis

Pastebėjimas Viniaus alui – Verkių rūmų vaizdelis etiketėje, žinoma, gerai. Bet visos keturios alaus rūšys lentynoje atrodo pernelyg vienodai, neatpažįstamai. Nėra jokio vizualinio atskyrimo, kad norėdamas atsigaivint čiupčiau mėlyną, pasimėgaut – geltoną, o sušilti šaltą vakarą – rudą. O nagrinėti smulkias raideles ant etiketės nėra laiko, alus dažniausiai imamas spontaniškai. Va taip. Ir dar: sugalvokite savo prieskonių rinkiniui kokį gražų marketinginį pavadinimą ir pažymėkite, kurį alų juo sugadinote pagardinote 🙂


Rinkuškiai Proginis
Šešių buteliukų pakuotė, sixpack (yra ir po 12). Dabar jau Modesto necituosim, pridėsim tik kad naujieji 0,33 buteliukai pagaminti Čekijoje, kad į juos pilsto pati darykla. Mūsuose nei tokia talpa, nei pakuotė nėra siaubingai populiari, tačiau daryklos partneriai JAV pageidavo, kad aludariai pradėtų tiekti alų jiems už Atlanto įprastuose 0,33 litro buteliukuose. Va tokia neįprastos taros atsiradimo paslaptis. Daryklos vadovai žada, jog norintiems nusipirkti didesnį kiekį alaus, butelius planuojama pakuoti ir į patogesnes transportavimui kartonines dėžes. Na o alus tas pats, nieko čia apie jį nepapasakosim, nučiupom va tokį rinkinuką palyginimui:


Fortas Tradicinis skardinėje
Nieko įspūdingo. Ir alus nelietuviškas – neturi Volfas Engelmanas skardinių pilstymo įrangos.


Utenos Utenos
O štai bambalių karalius, trijų sluoksnių, sako labai prabangus, bambalių pūtėjų iš Retal Europe šedevras. Va taip jis atrodo neišskrostas (kairėje), o taip išskrostas (dešinėje).

Na, o pats turinys kuo toliau, tuo labiau darosi sintetinis.

Tiesa, Aldaris iš Latvijos irgi giriasi išleidęs kelis milijonus tokiai pat tarai jų baisiausiam dratui Apinītis pilstyti.

O štai čia – naujo butelio reklama. Kažką primena, tiesa?


Fortas tai pat pakniopstom šoko į nuvažiuojantį naujoviškų bliaubių traukinį. Ot bus jums, kai išprotėjęs Seimas uždraus pilstyti alų į plastmasinę tarą!


Beje, apie išprotėjusius. Pirmajame balsavime Seimas lyg ir pasirodė linkęs atidėti ar visai atšaukti reklamos draudimą, tačiau reikalingas dar vienas balsavimas (kuris numatytas lapkričio 24 d.). Atšaukimui lyg ir pritaria Prezidentė. Žinodami, kokius idiotizmus sugalvoja entuziastingi įstatymų interpretatoriai, gal jūs ta draudimą visgi atšaukite.

Štai tokie bepročiai veterinarai iš maisto ir veterinarijos tarnybos nusprendė prisikabinti prie žodžių „gyvas“ ir „šviežias“ alaus etiketėse. Prisirankiojo kažkokių sinonimų, ir sako, jog tokie užrašai klaidina. Tiesa, jiems užkliuvo ne tik alus, bet ir „tikras“ kefyras. Sako, negali būt tikras. Ką jau čia bepridurt, gal jūs geriau ten bulių spermos kokybe rūpinkitės, o mes jau atsirinksime, kuris alus iš tiesų geras. Beje, diskusija kas tas „gyvas“ alus balandžio mėnesį buvo kilusi ir Latvijoje.

O kol kas aludariams tenka braukyti žodelius juodu markeriu.


Švyturio-Utenos alus. Brolijos.
O štai ir naujiena. Naujiena gal ir šviežia, bet pats alus – nei gyvas, nei šviežias. Praplautos cisternos ir tiek. Piguva neišrankiausiai kategorijai. Ir vėl etiketėje populiarioji prancūzų graviūra šį kartą netgi neperpiešta. Gaminama kelios variacijos: skardinėse 4,0%, 2 l bliaubėse 4,2% ir 8%. Nieko bendra su Alaus brolija.


Kauno alus. Kaimo Šviesusis
Naujiena iš Kauno. Paprastas, lengvas, niekuo neįpatingas, bet ir neerzinantis. Nepasterizuotas.

 

Kategorijos: Degustacijos | Įrašo nuoroda.

5 komentarai

 1. murkalus:

  Apinitis irgi pilstomas (ir gaminamas :D) Utenoje! Eilinis mraketingo bajeris…

 2. Vėjūkštis:

  pradžiai rimtai galvojau kad durex reklama

  • kosmosas:

   tai cia man atrodo nepaslaptis, kad dare big add kopija. ar ne? mums nereikia originalumo, mums reikia kaip pas juos, na tik kukliau, kaip durex… kita vertus, tam tikra prasme juk „gandona“ ir reklamuoja 🙂

 3. nojus:

  o ko šitos naujienos neapžvelgėt – http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150389120519165&set=a.10150154839359165.300298.335788839164&type=1&theater. kol kas pats nesėkmingai ieškau pirkt, gal tamstoms geriau pasisekė?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.